10 Bij besluit van Burgemeester en Wethou ders werden boeken en leermiddelen ge deeltelijk van gemeentewege verstrekt aan 2 leerlingen. Vrijstelling van de lessen in lichamelijke oefening werd verleend aan 2 mannelijke en 1 vrouwelijke leerlingen krachtens genees kundige verklaring en aan 2 mannelijke en 1 vrouwelijke buitenleerlingen met het oog op het vertrekuur van hunne reisgelegenheid. Alle leerlingen voor volledig onderwijs der 2de klasse namen deel aan het eindexamen. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 15 Maart 1926 le Afd. U No. 578 en van 30 Maart 1926 le Afd. U No. 703 waren bij dat eindexamen aangewezen als gecom mitteerdende heeren L. J. Spier, voorzitter, J. P. W. van Elk, G. L. Maaldrink, Ir. h' W. de Kruijff, H. W. Behrens en als hunne plaatsvervangers de heeren Ds. B. H. d'Auzon, H. W. Reesink, H. Wüstefeld, Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt en G. J. Stoop allen te Zutphen. Hunne benoeming was goedgekeurd bij beschikking van den Minister van O. K. en W. van 6 April 1926 No. 736 Afd. Ha. O. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Salland had tot vertegenwoordiger bij het examen aangewezen den heer D. H. Jordaan te Zutphen. Het schriftelijk examen had plaats op 1, Bijlage D. 11 2, 3, 4, 5, 7, 8 Juni, het mondeling examen op 25 en 26 Juni en voor één der candidaten die tusschen beide gedeelten ernstig ziek was geworden op 6 en 7 September. In de eindvergaderingen op 26 Juni en 7 September werd de uitslag vastgesteld en aan de can didaten medegedeeld; allen verwierven het getuigschrift. Hunne namen zijn in alphabetische volg orde: Mej. M. D. Bennink, Mej. H. Kroeskop, A. J. te Linde, J. M. G. Paap, Mej. M. B. Peters er. Mej. J. Stolp. Drie vrouwelijke leerlingen zijn geplaatst op een kantoor, 1 vrouwelijke bezoekt de Vakschool voor Meisjes, 1 mannelijke moet in militairen dienst en 1 mannelijke kon wegens ongesteldheid de hem aangeboden betrekking niet aanvaarden. In Juni hebben de leerlingen onder leiding van den leeraar Dr. S. Postma een bezoek gebracht aan het Koelhuis te Zutphen. Verorde- Deze bleven ongewijzigd, ningen pe vr0uwelijke leerlingen ontvangen het ogramma. onderwjjs jn lichamelijke oefening gelijktijdig met de vrouwelijke leerlingen van de hoogste klassen der hoogere burgerschool. Met machtiging van den Minister van O.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1926 | | pagina 111