Bijlage B. 10 veroorzaakt door den slechten toestand der dakgoten. Bij eene bespreking met den eigenaar dezer woning bleek dat door hem de huur van deze en van de daar naast gelegen woning was opgezegd, omdat hij die met nog twee andere woningen wilde verbouwen. Deze klacht werd voorloopig ter zijde gelegd. Hoewel naar de meening deF Commissie in deze gemeente, meerdere woningen voor onbewoonbaar- verklaring in aanmerking komen, meende zij met 't oog op den nog steeds bestaanden woningnood, daartoe hare medewerking voorloopig niet te mogen verleenen. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Hierover valt niets te vermelden. Voor het aantal baden wordt verwezen naar bijlage IV. HOOFDSTUK VI. Scholen, Fabrieken en Werkplaatsen. ff. Scholen. Er werden door de Commissie geen scholen bezocht Bijlage B. 11 b Fabrieken en Werkplaatsen. In dit jaar ontving de Commissie van Burgemeester en Wethouders kennisgevingen van bij hen ingekomen verzoekschriften, naar aanleiding van Artikel 1 der Hinderwet. Deze verzoekschriften betroffen: 1. Het oprichten van een benzinebewaarplaats, Groenmarkt. 2. Het oprichten van een benzinebewaarplaats, Turfstraat 32. 3 Flet oprichten van een smederij, Weg naar Laren No. 181. 4. Het oprichten van een smederij, Spoordijkstraat. 5. Het vervangen van een motor door een stoom machine in de Stoomhoutzagerij, Weg naar Emmerik No. 6. 6. Het oprichten van een wasch- en strijkinrichting aan den Vliegend ijk 7. Het oprichten van een slachterij, Laarstraat No. 3. 8. Het plaatsen van een benzinemotor in de smederij Kanonsdijk No. 34. 9 Het plaatsen van een electro-motor in de drukkerij, Groenmarkt No. 15. 10. Het plaatsen van twee electro-motoren in de rijwielherstelplaats, Spittaalstraat No. 93. 11. Het oprichten van een lompenbergplaats op den Houtwal 12. Het uitbreiden eener steendrukkerij door het bijplaatsen van een elecfro-motor, Lievevrouwestraat, No. 2—4.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 76