52 16 aanvragen voor liet aanbrengen van zonneschermen, uithangborden en lichtbakken 2 afzonderlijke aanvragen voor het plaatsen van schuttingen 20 aanvragen voor het bouwen van schuren e.d 33 aanvragen voor bewoonbaarverklaring. Einde 1924 waren nog in aanbouw 92 woningen, terwijl dat jaar 116 nieuwe woningen voltooid zijn. Door verbouwing zijn 5 woningen aan hare be stemming onttrokken. Hef aantal hinderwetvergunningen dit jaar verleend bedraagt 24; er werden 7 drankwetaanviagen be handeld. Gedurende het dienstjaar 1924 kwamen er 2 ver schillende klachten binnen n.l. van een bewoner van de Markt en van een bewoner van den Martinetsingel over vervuiling van hunne kelders door faecaliënwater. Na een ingesteld onderzoek bleken lekke beerputten hiervan de oorzaak te zijn. Na bespreking met de eigenaren der putten is hierin verandering gebracht. De eene put is hersteld, de andere door een nieuwen vervangen. Bij latere informaties bleek dat de genomen maatregelen afdoende waren geweest. In November werd een klacht ingediend over de bouwvalligheid van een schoorsteen van een perceel in de Waterstraat. Na een ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Den betrokken eigenaar werd aangezegd den schoorsteen te herstellen of te sloopen, aan het eerste is gevolg gegeven. In October werd geklaagd door een bewoner van de Waterstraat over vervuiling van een rioleering. 53 Na onderzoek hiervan is den beheerder van het perceel aangezegd verbetering aan te brengen. Aan die op dracht is direct gevolg gegeven. In September werd een klacht ingediend over het bouwvallig worden van een perceel, veroorzaakt door overbelasting van een aangrenzend pakhuis. Na een ingesteld onderzoek is de eigenaar en gebruiker van het pakhuis aangeschreven om dit te ontlasten, aan welke opdracht voldaan is. In de Kolenstraat verkeerde een kap boven een windas in bouwvalligen toestand. Den beheerder van het perceel is aangezegd de kap af te breken of te herstellen, aan het laatste is gevolg gegeven. Een tweetal kelderluiken in de Beukerstraat bleken in slechten toestand te verkeeren, en hierdoor gevaar op te leveren voor de passage. Na aanschrijving aan de verschillende eigenaren werden de luiken vernieuwd. Verder werd geconstateerd dat in twee verschillende in aanbouw zijnde woningen, geen aan de bouwver ordening voldoende houten vloeren werden gelegd. Aan de Raad is door belanghebbenden gevraagd de verordening op dat punt te herzien opdat hun gelegde vloeren zouden kunnen blijven liggen. De Raad machtigde ons daarop in dergelijke gevallen ont heffing van de desbetreffende bepaling te verleenen. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, voor rekening van derden gemaakt f 3080 11, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geïnd een bedrag van f 949.70.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 27