5V<S Bijlage V. 16 malen aangetroffen; hierin is dus een groote verbetering gekomen. 1 monster azijnessence had een lager gehalte dan 80 watervrij azijnzuur. Tengevolge van het laboratoriumonderzoek werden 592 liter en 169 flesschen afgekeurd en aan de fabri kanten terug gezonden of op andere wijze buiten consumptie gebracht. Bij de inspectie's door de keurmeesters werden wegens vuil of aaltjes 17 partijen, in totaal 149l 2 liter afgekeurd. Cacaopoeder en Cacaoprodukten 10 van de onderzochte monsters cacaopoeder hadden een te laag vetgehalte en van 27 monsters was de schimmelproef zeer sterk positief. Bovendien werd een partijtje chocoladereepen sterk beschimmeld bevonden. Tengevolge van het laboratoriumonderzoek werden afgekeurd en aan de consumptie onttrokken 36 par tijen, in totaal 129,7 K.G. cacaopoeder en 70 chocolade reepen, terwijl ter plaatse wegens schimmel en bederf 122 partijen moesten worden afgekeurd. Gedroogde en versche Groenten, Vruchten en Zaden. Voornamelijk wegens schimmel, mijt of wormen werden van de gedroogde artikelen na laboratorium onderzoek 2 partijen dadels en ter plaatse 88 partijen waren, onder deze rubriek vallende, aan den handel onttrokken. Bijlage V. 17 Bovendien werd 1 partijtje cocosnoten, hetwelk op de markt aanwezig was, wegens schimmel afgekeurd en moesten ter plaatse wegens bederf in totaal 69 partijen sinaasappelen, appelen, peren, bananen enz. aan de consumptie worden onttrokken. Kaas. De 5 monsters volvette kaas bleken inderdaad ook aan de eischen te voldoen. Een monster kaas bevatte zooveel vuil en mestdeelen, dat zij moest worden afgekeurd. Koffie, Thee en Surrogaten. 2 monsters koffiestroop hadden een te laag extract gehalte; 1 monster cichorei een te hoog asch- en ruw- zand gehalte en 1 monster een te laag extractgehalte. Een monster thee bevatte bijna 30 theesteeltjes. Verschillende partijtjes thee, cichorei en peekoffie werden door de keurmeesters afgekeurd wegens schimmel. Jams. De onderzochte monsters jam voldeden aan de gestelde eischen. Op de huishoudjams moesten echter vele aanmerkingen worden gemaakt. 16 van de 35 monsters, welke zijn onderzocht, voldeden niet aan de eischen, gesteld in het Jam- en Limonadebesluit, wegens te laag suiker-' gehalte, te hoog gehalte aan conserveermiddelen of te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 272