Bijlage N. 4 Betaald werd ingevolge de bepalingen van liet werk- liedenreglement aan vacantiegeld en genoten verlofdagenf 3847,67 wegens familie omstandigheden f 136,86 wegens ziekte of ongeval f 1035,52 Totaal f 5020,05 Kleeding. De kleeding van het personeel vorderde dit jaar een uitgaaf van slechts f 52.60. Inrichtingen. Aan de verschillende gebouwen en bergplaatsen werden goten hersteld of daken geteerd. Een der houten beerputten verkeerde in zoodanigen slechten toestand dat het, ter voorkoming van gevaar voor langs rijdende geladen wagens, noodzakelijk werd geacht deze te vernieuwen. Teneinde tegemoet te komen aan het bezwaar van te weinig bergruimte voor den gedurende den winter aanwezigen beer, werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt een bergplaats te maken met den dubbelen inhoud van den ouden bak. Met het oog op een eventueele verplaatsing van de mest- bergplaats werd deze ruimte van gewapend betonpalen en platen gestampt en zoodanig met sponningen in elkander gewerkt, dat de wanden van den bak uit- neembaar, en dus verplaatsbaar zijn Het geheel werd met eigen personeel gemaakt. De kosten aan materiaal besteed hebben bedragen f 592,99. Bijlage N. 5 Materiëel. Het materiëel werd naar behooren onderhouden en verkeert in goeden toestand. Door de brandweer werd op een bestaand oud onderstel van een tonnenwagen een ijzeren bovenbouw gemaakt. Deze wagen biedt de dubbele ruimte tot het vervoer van de slachtafval- tonnen dan zulks bij den ouden wagen het geval was. Voor verdere aanvulling van het bestaande materiëel werden de noodige privaattonnen met deksels, slacht- afvaltonnen en beerketels na gehouden inschrijving aangekocht. Bespanningen. De gemeente was in het at'geloopen jaar gelukkig met haar paarden. Ziekte van beteekenis kwam niet voor. De paarden verkeeren in uitstekenden toestand. Het gedurende de zomermaanden weiden van de paarden blijft goed bevallen. De uitgaven aan voeding en ligging hebben be dragen f 3647, Dit betrekkelijk geringe bedrag wordt toegelicht met de mededeeling dat de hooioogst van 1923 (van gemeenteweiden) zoo is meegevallen dat hiermede over 1924 nog grootendeels werd gevoerd. De paardemest, die in de compost werd verwerkt buiten rekening latende, hebben de paarden gekost aan voeding en ligging Transporteere f 3647,—

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 209