Bijlage D. 24 III. Nijverheidsavondschool. Personeel. Het personeel op 1 Januari was samen gesteld als volgt: Namen Vakken van Onderwijs Bevoegdheid Lessen (50 min.) per week J. Kruijs Voorberge Directeur-leeraar Lijn- en vakteekenen M- Handt. L.O. 10 R. Rensen Hand- en vakteekenen M' 12 E. E. J. Kerkmeijer Handteekenen Ma 6 E. J. Wassink Ned. taal en lezen Hoofdacte 9 W. O. Eskes 4 J. Klaver Wiskunde K' 2 J. Nijenhuis Ha en Wisk.L.O. 5 H. W. Hageman K 6 F. Hartsuiker Lijn- en vakteekenen Md 9 L. E. Claus 15 G. Rubingh 9 Tj. Koopmans Mf 6 W. Annema 9 J. Buijs Mg 6 J. W. van Loo Hout- en marmersch. 3 H. Dijkjans Handteekenen Handt. L.O. 5 A. Veldboom Boekhouden Boekh. M.O. 2 Op 1 Januari telde de school 63 leer lingen, verdeeld als volgt: Ie kl. 18, IIe 16, llle 9, IVe 11, Ve 12 en de cursussen 76. Op het einde van den cursus was de verdeeling: Ie kl. 17, lie 13, llle 9, IVe 9, Ve 8 en de cursussen 76. Enkelen verlieten de school wegens langer dagtaak, anderen uit tegenzin. Aan het eindexamen namen al de 8 leer- Bijlage D. 25 lingen uit de 5e klasse deel. Het werd af genomen onder toezicht van den heer M. Gerbrandy, die door de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs daar voor was aangewezen en door Directeur en Leeraren der school. Alle candidaten slaagden Het waren: J. A. Dolleman, schilder. B. J. Duistermaat, smid. J. Eggink, timmerman. T. A. van Goor, meubelmaker. B. W. Scholten, smid. L. W. van Tongeren, timmerman. H W. Veerv/ater, loodgieter en G. J. Klein Nagelvoort, boekbinder. Ook de bevordering had plaats onder toezicht van den heer Gerbrandy. Er werden bevorderd tot de lie klasse 11, de 11 le 12, de IVe 9 en de Ve 7 leerlingen. Bij het uitreiken van de diploma's en het bekend maken van de bevordering op den laatsten schooldag werd een toepasselijk woord gesproken door den heer Gerbrandy en den Directeur. Ook werden toen weer eenige boekwerken uitgereikt aan hen, die het minst hadden verzuimd en die door hun vorderingen daarvoor in aanmerking kwamen. De som, die daarvoor uit het legaat Dietz bestemd is, werd weer aangevuld met een bedrag door Jonkvr. C. Engelen. yy yt yy yy ff i> i) i) yy t) f> i) yy yy yy yy yy yy yy yy yy

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1924 | | pagina 102