Bijlage B. 4 bodem van Nederland, verzameld door liet Rijks bureau voor drinkwatervoorziening. De commissie was op dit Congres niet vertegen woordigd. De raming van ontvangsten en uitgaven voor liet jaar 1922 was vastgesteld op een totaal bedrag van f 1600,—, daarvan kwam voor rekening der gemeente een bedrag van f 1200,—. (Bijlage II). De rekening over liet jaar 1921, werd nagezien en voorloopig vastgesteld in de vergadering van 27 April. Het voordeelig saldo dezer rekening ten bedrage van f 497,45 werd bij den gemeente-ontvanger gestort. Burgemeester en Wethouders gaven bij schrijven van 9 Mei aan de Commissie kennis, dat de rekening door lien was goedgekeurd. In het jaar 1921 werd voor gemeeiiterekening uit gegeven een bedrag van f 702.55 (Bijlage III). In de vergadering van 29 Juni werd de raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1923 vastgesteld tot een bedrag van f 1600,en daarna met de daarbij behoorende memorie van toelichting bij het gemeente bestuur ingediend, terwijl aan Oedeputeel&e Staten van Gelderland een afschrift dezer raming werd gezonden. In het archief zijn opgenomen: Verslagen en mededeelingen betreffende de Volks gezondheid, het tijdschrift voor sociale hygiëne, liet Groene en het Witte Kruis, Water, Bodem en Lucht, Gemeente Reiniging, Nederlandsch Tijdschrift voor Melkhygiëne, Maandblad tegen de Vervalschingen, Tijd- Bijlage B. 5 schrift voor Volkshuisvesting, Volksvoeding, Blatter ft'ir Volksgesundheifspflege, het verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1921, de jaarverslagen van Gezondheidscommissiën over 1921 benevens enkele brochures, die allen ter lezing bij de leden werden rondgezonden. HOOFDSTUK II. Algemcene Beschouwingen. De algerneenc toestand der Volksgezondheid te Zutphen factoren, die op dien afstand een bijzonderen invloed hebben gehad. Omtrent den algemeenen gezondheidstoestand zijn geen bijzondere mededeelingen te doen; factoren die daarop een goeden of slechten invloed hebben gehad, zijn niet op te geven. Het aantal levend aangegevenen, behoorende tot de werkelijke bevolking der gemeente bedroeg 423. Het totaal der overledenen (zonder de levenloos aangegevenen), behoord hebbende tot de werkelijke bevolking der gemeente bedroeg 261. Het aantal der levenloos aangegevenen, hierboven bedoeld was 16. Het bevolkingscijfer was op 31 December 1922: 19219. Het geboortecijfer was weder ongunstiger dan in het vorige jaar, niettegenstaande de toeneming der bevolking. Het sterftecijfer was lager dan in het voorafgaande jaar.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 78