Bijlage L. 52 van het jaar werd het reservoir één keer schoongemaakt. De waterstandsaanwijzer werkte dit jaar zeer slecht. In het laatst van het jaar aan het pompstation iets beter, aan de gasfabriek vrijwel niet. Wanneer de nieuwe toren gereed is zal een eigen lijn aangelegd moeten worden. Aan het einde van dit jaar was nog geen plaats aangewezen, waar de nieuwe toren verrijzen zal. Buizennet, Brandkraneii en Afsluiters. Deze verkeeren in goeden staat. Slechts één lek van beteekenis kwam voor onder den Overweg, waar de buis in een mantelbuis ligt. Ten einde dit lek te kunnen herstellen werd de leiding aan weerszijden buiten de mantelbuis een eind opgraven en daar een lengte buis uitgehakt. Vervolgens werd op de gewone wijze aan ééne zijde een buis aangelegd waarna de geheele leiding door dommekrachten terug werd geschoven. Aan de andere zijde werd daarna een buis afgenomen, weder een nieuwe gelegd, teruggeschoven, enz. tot de ge heele leiding in de mantelbuis vernieuwd was, waarna de leiding weder aan de bestaande werd aangekoppeld. Het bleek, dat in één der sokken het lood losgewerkt was. Het doorschuiven ging betrekkelijk gemakkelijk. Waar zulks noodig was, werd geregeld gespuid. De brandkranen werden geregeld nagezien en in orde gehouden, evenzoo de afsluiters, welke echter ook in dit jaar tengevolge van de vele werkzaamheden nog niet inwendig konden worden schoongemaakt. Nieuwe leidingen werden gelegd Bijlage L. 53 in de Leeuwerikstraat 74 M. 4" IJsbaanstraat 60l/2 M. 4" Staringstraat 114'/2 M. 4" en 49 M. 3" Heeckerenlaan 40.75 M. 4" Hazenkamp 217.75 M. 4" Er werden 6 brandkranen bijgeplaatst en wel in de Leeuwerikstraaf 1, Buitensingel 1, Staringstraat 2, IJsbaanstraat 1, Hazenkamp 1. Hoedanigheid van het water. Het water werd wederom onderzocht aan het Cen traal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid te Utrecht, waarbij bleek dat de verkregen resultaten gunstig zijn te noemen. Over den acellus aquaticus, in vroegere verslagen vermeld, kwamen geen klachten in. Bedrijf der inrichting. Het aantal aansluitingen vermeerderde met 104. Het aantal overeenkomsten voor waterverbruik be droeg op 1 Januari 1922: voor abonnement 1551, voor water over den meter 758 vermeerdering 17 91 Op 31 Dec. '22 1568 849 Op 31 December waren aangesloten 3214 perceelen, tegen 3101 op 1 Januari 1922. Bovendien waren aange-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1922 | | pagina 197