160 Mangelwortels. Mangelwortels worden hier weinig verbouwd, alleen voederbieten voor veevoeder en zoogenaamde jaapjes- peen. De opbrengst was goed. Koolrapen (Hoofdgewas en 2e gewas). Voor het grootste gedeelte werden de koolrapen als 2e gewas in stoppelland verbouwd. Het gewas was dit jaar over het algemeen vrij goed. De beteelde oppervlakte koolraap als hoofdgewas be droeg 1.25 H.A. en als 2e gewas 12 H.A. Wortels of Paardenpeen. Dit gewas werd in deze gemeente weinig verbouwd. Hoofdzakelijk werden geteeld, Lange roode en Flakkeesche wortels. De opbrengst en de kwaliteit waren dit jaar goed. Zomer- en Stoppelknollen. In deze gemeente werden alleen stoppelknollen ge teeld. De opbrengst was goed. Wikken. Wikken werden dit jaar niet geteeld. Scrradella, Lupinen en Cichorei. Serradella en Lupinen werden niet geteeld. Cichorei werd alleen verbouwd om het lof der wortels als groente te gebruiken. 161 Groen gemaaide klaver. Klaverhooi, le en 2e snede. Van de groen gemaaide klaver was de le snede zoowel als de tweede goed. Van het klaverhooi was de le snede zeer goed. De opbrengst aan droog hooi bedroeg van de le snede 5000 K.G. per H.A. en van de tweede snede 3500 K.O. per H.A. Wel- en hooilanden. De weilanden waren dit jaar goed, vooral op de middelmatige gronden. De toestand van de weiden op de lagere, alsmede op de hoogere gronden was niet meer dan middelmatig te noemen, daar deze gronden veel door het drooge en koude weer hadden geleden. De opbrengst van het hooi was vrij goed en bedroeg 5000 K.G. per H.A. De prijs van het eerste soort droog hooi was f 40,— per 500 K.G., volgens den door den Minister van L. N. en H. vastgestelden prijs. Het hooi is op stam getaxeerd en voor den getaxeerden prijs aan ver schillende landbouwers toegewezen, zoodat er geen publieke verkooping plaats vond. De naweiden werden publiek verpacht voor zeer hooge prijzen. Tuinbouw. Het jaar 1918 was over het algemeen gunstig voor den tuinbouw. De prijzen der bak- en kasgroenten waren zeer hoog. Ook de vollegrondgroenten waren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 82