48 4 Juni 1918, werd aan den Ober-leutnant zur See B r a u n e vergunning verleend gebruik te maken van de binnenplaats van het gebouw der voormalige Latijnsche school aan de Rosmolensteeg, ten behoeve van de alhier geïnterneerde Duitsche militairen. Wegens opzegging van de huur van het huis Oude Wand No. 20 werd bij raadsbesluit van 4 November 1918 goedgevonden het perceel te verbouwen en in te richten voor een beneden- en bovenwoning, voor welke verbouwing een crediet werd toegestaan van f 4600, De bad- en zweminrichting aan den Graaf Ottosingel onderging dit jaar een belangrijke verbetering. De houten beschoeiing en houten trappen werden vervan gen door een befonkeermuur en befontrappen in de beide afdeelingen. De duikers tot aanvoer van Berkelwater in het zwembad werden verbeterd, terwijl de duiker met afvoerriool tot afvoer van water uit het zwembad naar de batterijgracht geheel werden vernieuwd. Het afvoerriool heeft een diam. van 90 c.M. en ligt thans zóó diep, dat bij dichtzetten van de aanvoer- duikers en het openzetten van de afvoerduiker het bad in zeer korten tijd droog komt te liggen, hetgeen, vooral met het oog op ongelukken, als een groote verbetering is te beschouwen. Verder is het zwembad in de beide afdeelingen uitgediept tot op 4.10 M. A.P. De uitkomende grond werd gebruikt voor het ophoo- gen van twee dammen tot keering van het Berkelwater, gelegen ten Noorden en ten Zuiden van de inrichting. 49 De bouw van nieuwe kleedkamertjes (12 stuks) werd bij aanbesteding opgedragen aan den laagsten inschrijver J. H. ten E1 z e voor de som van f 1081,—. Voor de kleedkamertjes werd gelegd een betontegel- bevloering van zoogenaamde meteoortegels, welke tegels, tegen het wegschuiven, tusschen een betonband werden opgesloten. Het IJsselbad werd zoo goed mogelijk onderhouden, de f 2000,— noodzakelijke herstellingen en verbetering van het bad, werden bij de behandeling van de begrooting 1918 overgebracht op den post verbetering Graaf-Ottobad (buitengewoon). Het zwembad werd uitgediept met een handbag germolen, welke van het Berkelwaterschap werd gehuurd. Gedurende het jaar 1918 werden de 14 volkstuintjes aan den Warnsveldschenweg aan verschillende personen verhuurd. 13 van de pachters gaven zich voor het jaar 1919 weder voor inhuring op, terwijl het 14e tuintje aan een nieuwen huurder verhuurd werd. Evenals vorige jaren werd ook dit jaar het mede gebruik van de zweminrichting aan den Graaf-Otto- singel aan het garnizoen toegestaan en werden dagen en uren uitsluitend voor het gebruik der inrichting door militairen vastgesteld: Ongeacht dit medegebruik door militairen werden in het afgeloopen jaar op de beide inrichtingen 38743 baden genomen en wel verdeeld als volgt

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 26