Bijlage N. 16 veehouders te verkoopen, wordt het direct ophalen ezer schillen door belanghebbenden niet bemoeilijkt Intusschen vermindert de hoeveelheid op de mestberg- P a'8 aangevoerde afvalproducten zoodanig, dat het <e voorzien is, wanneer de prijs van vleesch blijft dalen, het mesten van varkens voor de gemeente niet rendeerend kan zijn .(zie verder het onder Exploitatie vermelde). Straatreiniging. In het afgeloopen jaar werden gedurende 232 uren met de machine de verschillende straten gereinigd. Al is meer machinaal vegen zeer gewenscht, toch waren hieraan in dit dienstjaar verschillende bezwaren ver bonden. Niet zoozeer het gebrek aan piasava, doch ook het gemis van voldoend krachtvoeder voor de paarden, was in deze een groot bezwaar, en werd het met raadzaam geacht de paarden met dit zware werk nog te belasten. Met het door de straatvegers verza melde vuil werd toch nog 318 Ml straatvuil verzameld. Eerst wanneer de dienst zoodanig zal zijn ingericht dat de ophaaldienst van tonnen in den voormiddag zal zijn afgeloopen, kan op den middag door het beschikbaar komende personeel meer tijd aan de straatreiniging worden besteed en dientengevolge meer ge ruik worden gemaakt van de veegmachine. Sproeien. In het afgeloopen jaar werden de navolgende hoeveelheden water gebruikt voor straatbesproeiing en het schoonmaken van straten Bijlage N. 17 Maart April Mei Juni Juli Augustus November December 311/2 M3. 25 l/a 87 40'/2 33 10'/2 7 '/2 18 Va 254 M3. Totaal Het gedurende de wintermaanden verbruikte water diende tot het schoonspoelen van modderige straten. Graswieden. Het verwijderen van onkruid en gras uit bestrate gedeelten geschiedde zoo goed zulks in de gegeven omstandigheden doenlijk was. Sneeuwruimen. Gedurende het afgeloopen jaar werd drie dagen met 60 man personeel sneeuw geruimd. De kosten aan dit sneeuwruimen besteed hebben bedragen f 727,53. Putscheppen. Aan het schoonhouden der verschillende straatkolken werd de noodige zorg besteed. Het aantal van de voor rekening van particulieren te scheppen zinkputten bedroeg aan het eind van het jaar 74 stuks, waarvoor f 175,75 werd betaald.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 243