Bijlage C. 6 Het gedrag der leerlingen geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. De schaarschte aan gas en brandstoffen deed ook dit jaar haar invloed op het onderwijs gelden. Beper king van het huiswerk der leerlingen was noodzake lijk, en de maatregel, in het vorig verslag vermeld, om de lessen van den Zaterdagvoormiddag over de andere dagen der week te verdeelen, bleef niet alleen tot het einde van het stookseizoen op 15 April gehandhaafd, maar werd ook op 1 November na de Herfstvacantie opnieuw toegepast. Eveneens bleven de Docentenkamer en het lokaal voor Natuurlijke Historie onverwarmd. De facultatieve lessen in het Handteekenen, onder leiding van den Heer B. H. STOMPS, waaraan in den cursus 1917/18 13 leerlingen deelnamen, werden ook in den nieuwen cursus met 9 leerlingen voortgezet. Leermiddelen en Gebouw. Ten behoeve van de Bibliotheek werden de abon nementen voortgezet op de in vroegere verslagen genoemde tijdschriften en vervolgwerken. Aangeschaft werden, behalve eenige Teubner-uitga- ven van Grieksche en Latijnsche schrijvers. Ernst Buschor, Grieksche VasenmalereiMorris Jastrow, The civilization of Babylonia and Assyria, Bijlage C. 7 en de nieuwe druk van Menge's Repetitorium der Lateinischen Syntax und Stilistik. Van de schoolbibliotheek werd onder leiding van Dr. MEINSMA door de leerlingen een nuttig gebruik gemaaktuitbreiding onderging zij niet. Het Gebouw werd geregeld onderhouden en verkeert in goeden staat. Het college van Curatoren, F. L. J. G. D1KEMA, Voorzitter. J. L. VAN TR1CHT, Secretaris. ZUTPHEN, 15 Januari 1919.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 131