Bijlage B. 12 c. Verontreiniging van lucht (stank van fabrieken, enz.) Bewoners eener bovenwoning in de Spittaalstraat klaag den opnieuw bij de Commissie over den hinder dien zij ondervonden van den rook van een stookplaats der benedenbewoners. Hoewel, zooals in het vorig jaarverslag vermeld, de eigenaar dezer woning de schoorsteenpijp reeds had ver lengd, bleek dit nog niet voldoende te zijn. Pogingen door de Commissie aangewend om in den toestand afdoende verbetering te verkrijgen bleven tot nu toe zonder resultaat. d. Begraafplaatsen. Hierover valt niets te vermelden. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. Burgemeester en Wethouders vroegen bij schrijven van 13 Februari aan de Commissie advies over een concept voorstel aan den Raad tot het verleenen van een voorschot aan de Bouwvereeniging „Ons Thuis" voor den bouw van 42 arbeiderswoningen. Nadat door eene sub-commissie over dit voorstel advies was uitgebracht, deelde de Commissie aan Burgemeester en Wethouders mede, dat alleen de behoefte die in deze gemeente aan meerdere woningen bestaat, haar deed Bijlage B. 13 besluiten zich met dit concept-voorstel te vereenigen, daar bij haar tegen het ontwerp dier woningen overwegende bezwaren bestonden. Deze betroffen vooreerst de indeeling der vertrekken, waardoor liet niet mogelijk was van de voorzijde der woning in de keuken te komen zonder door de voorkamer te gaan; verder het ontbreken van kelders, een gebrek waarin door de ontworpen kelderkasten niet voldoende werd voorzien. Ook wees de Commissie er op dat spouwmuren in deze woningen geheel ontbraken en werd het niet aanwezig zijn van voldoende bergruimte door haar mede een bezwaar geacht. De Commissie ontving daarna bij schrijven van 26 April om advies een nieuw voorstel aan den Raad betreffende den bouw van bovenvermelde woningen. In haar antwoord aan Burgemeester en Wethouders berichtte de Commissie, dat zij met belangstelling hiervan had kennis genomen en de niet onbelangrijke verbeteringen waardeerde, die in deze ontwerpen waren aangebracht. Toch blijven ook in deze gewijzigde ontwerpen nog ont breken de kelders, spouwmuren en voldoende bergruimte op den beganen grond. De Commissie meende echter ook op dit nieuwe voorstel gunstig te moeten adviseeren, daar de voortdurende prijs stijging der materialen en de bestaande woningnood eene spoedige voorziening hoog noodig maken, doch merkte in haren brief aan Burgemeester en Wethouders op, dat zij uit dit advies niet wenschte afgeleid te zien, dat ook in het vervolg door haar de bouw van meerdere woningen van overeenkomstige samenstelling en indeeling zou worden goedgekeurd. Bij de op 17 Augustus voor den bouw dezer woningen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1918 | | pagina 110