180 jaar niet meer dan middelmatig. De kwaliteit was goed. De prijzen zoowel voor de vroege als voor de late soorten, waren hoog en varieerden van f 4,tot f 5,50 per H.L. In de vroege soorten kwam weinig ziekte voor, doch in de late met name de Roode Star, kwam ziekte veel voor. Suikerbiet. Suikerbieten voor fabrieken worden hier niet ver bouwd, alleen voederbieten. Het aantal beteelde H.A. was minder dan in 1915. Ook de opbrengst was minderde kwaliteit daarentegen was goed. Tengevolge van de groote behoefte aan veevoeder waren de prijzen aanmerkelijk hooger dan vorige jaren. Mangelwortels. (Hoofdgewas en 2e gewas). Mangelwortels worden hier weinig verbouwd. De voederbieten hebben dit gewas bijna geheel verdrongen. Koolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). Voor het meerendeel worden koolrapen als tweede gewas verbouwd in het stoppelland. Het gewas was dit jaar vrij goed. De prijzen waren hoog daar de koolraap voor het meerendeel als groente wordt gebruikt. De prijzen liepen van f 20,— tot f 30,— per 1000 K.O. 181 Wortels of Paardenpeen. Wortels of paardenpeen worden hier weinig ver bouwd. Hoofdzakelijk worden de Lange roode, de Hoornsche en Flakkeesche wortel hier verbouwd. De opbrengst was dit jaar minder dan in 1915. De prijzen waren zeer hoog en varieerden tusschen f 35,— tot f 50,— per 1000 K.G. Zomer- en stoppelknollen. Alleen stoppelknollen worden in deze gemeente geteeld. De opbrengst was dit jaar zeer goed. Wikken. Wikken werden dit jaar niet geteeld. Serradella, lupinen en cichorei. Serradella wordt weinig, lupinen niet verbouwd. Cichorei wordt alleen verbouwd om het lof der wortels als groente te gebruiken. Groen gemaaide klaver. Klaverhooi, le en 2e snede. De groen gemaaide klaver, zoowel de le als de 2e snede was zeer goed. Ook het klaverhooi was goed. De opbrengst daarvan bedroeg bij dele snede 5000, bij de 2e snede 3500 K.O. per H.A.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 92