98 In verband met een op 17 September 1916 bij den banketbakker J. H. Demmink in de Beukerstraat No. 5 plaats gehad hebbende schoorsteenbrand tengevolge van het vuurvatten van een houten latei in den schoorsteen, werd de eigenaar aangeschreven hierin verandering te brengen, waaraan door den eigenaar van het perceel werd voldaan. Mej. de Wed. Korenblik te Brummen werd aange schreven verandering aan te brengen in den bouw- valligen toestand van den schoorsteen van het haar toebehoorende perceel in de Spiegelstraat, waaraan werd voldaan. De overhangende borstwering van de aan den heer R. Wigman toebehoorende huizen aan de Melatensteeg Nos. 47 en 49, werd na aanschrijving hersteld en op nieuw verankerd. 28 Februari 1916 werd door H. Koordeman vergunning gevraagd voor het maken van een closetinrichting met beerput en overstort naar het gemeenteriool voor perceel Rozenhoflaan No. 8. De vergunning werd door Burgemeester en Wethouders Verleend onder de bepaling dat in stede van de aangevraagde 12l/2 c.M. buizen, de leiding van het closet onder het bebouwde perceel zou moeten bestaan uit 15 c/m geasphalteerd gegoten ijzeren socket buizen. De leiding van \2ll% c/m was echter reeds gelegd vóór de vergunning werd aangevraagd. 21 Maart cl. a. v. richtte Koordeman een verzoek aan Burgemeester en Wethouders om, hangende een beroep van hem in deze aan den Raad, hem voor waardelijk vergunning te willen verleenen. Hierop werd door het Gemeentebestuur afwijzend beschikt. 99 Op 10 April besliste de Raad dat door Burgemees ter en Wethouders geen buiswijdte kon worden voor geschreven voor de leiding tusschen closet en beerput, doch verklaarde de Raad zich niet bevoegd voor de leiding van het privaat naar het gemeenteriool de noodige vrijstelling van het verbod van art. 49 der bouwverordening te verleenen. In verband met een aan schrijving dd. 14 April 1916 van Burgemeester en Wethouders aan Koordeman, tot het verwijderen van de bestaande aansluiting op het gemeenteriool werd deze aansluiting door hem weggenomen. Thans heeft bedoeld perceel geen aansluiting op het gemeenteriool, en is het de bedoeling van Koordeman zich andermaal tot den Raad te wenden ten einde een wijziging van de bouwverordening te verkrijgen. Naar aanleiding van een klacht van eenige bewoners van perceelen aan de Beekstraat over hinderlijke lucht van een achter perceel No. 51 aanwezigen open mest put, werd door den eigenaar hieraan tegemoet geko men door deze (overdekte) mestbergplaats aan de zijde van de aangrenzende bewoners te dichten. In den hinder door belendenden ondervonden van rook van de aan den Tadamasingel gelegen smederij van P. van Gulik, werd, nadat den eigenaar van de smederij herhaalde malen was aangezegd tot verhooging van den schoorsteen over te gaan, hem ingevolge de hinderwet een zoodanige bepaling als voorwaarde opgelegd; wegens het ingebreke blijven om aan deze nieuwe woorwaarden te voldoen, werd procesverbaal tegen hem opgemaakt; daarna werd ten slotte de ver- eischte verhooging van den schoorsteen aangebracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 51