42 van Burgemeester en Wethouders te beslis sen, dat de heer H. W. Massink het in art. 19 der Gemeentewet gestelde vereischte van ingezetenschap der gemeente verloren hebbende, mitsdien heeft opgehouden lid van den Raad te zijn. 4 September d.a.v. werd conform het advies der Commissie besloten. Tegen dit Raadsbesluit kwamen de heeren H. W. Massink en Mr. J. B. Sölner bij Gedeputeerde Staten in beroep. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van 26 Sep tember 1916 No. 71 werd het Raadsbesluit van 4 September 1916 vernietigd. Deze beslissing werd 9 October 1916 door den Raad voor kennisgeving aangenomen. 7 Aug. Besluit tot toekenning van een subsidie aan de Zutphensche Handelsvereeniging ter zake van de paardenmarkt en tot goedkeuring van de plaats waar paardenmarkt zal ge houden worden. 4 Sept. In het College van Curatoren over het Gymnasium was eene vacature ontstaan door het uittreden van Mr. Ch. M. s'Jacob. Ter voorziening in die vacature droegen Curatoren ter benoeming voor de heeren Mr. F. J. L. G. Dikema en Mr. Dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, beiden te Zutphen. Voorts werden wegens periodieke aftre ding van den heer Dr. J. Campert, ter benoeming voorgedragen de heeren Dr. J. 43 Campert te Gorssel en Dr. E. J. W. Hol leman te Zutphen. In de raadsvergadering van 4 September 1916 werd de heer Dikema benoemd in de vacature ontstaan door vertrek van den heer s'Jacob, terwijl de heer Mr. Dr. R. W. Baron van Lynden te Zutphen werd benoemd in de vacature ontstaan wegens periodieke aftreding van den heer Campert. Deze benoeming werd door den heer van Lynden niet aanvaard terwijl de heer Dikema bij schrijven van 12 September berichtte dat de wijze waarop de aanbeveling van het College van Curatoren met betrekking tot een zijner periodiek aftredende leden door den Raad was ontvangen, hem noopte hoezeer tot zijn leedwezen, de benoeming niet aan te nemen. Vervolgens berichtten Curatoren dat zij in het gebeurde aanleiding vonden om gezamenlijk als curatoren af te treden. In de raadsvergadering van 18 Sep tember 1916 nam de Raad dit schrijven van Curatoren voor kennisgeving aan, zulks onder dankbetuiging voor de bewezen dien sten, terwijl in de raadsvergadering van 8 October 1916 de volgende heeren tot Curatoren werden benoemd 1. Dr. A. J. Oort, ter voorziening in de vacature ontstaan door zijn aftreden. 2. Dr. A. J. van Rhijn, ter voorziening in de vacature, ontstaan door zijn aftreden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 23