Bijlage B. 22 Door den gemeentelijken ontsmettingsdienst werden in 1916 56 woningontsmettingen in deze gemeente verricht, benevens eene schoolontsmetting wegens roodvonk. Driemaal had ontsmetting van het ziekenrijtuig plaats. Tot ontsmetting van lijf- en andere goederen, toebehoo- rende aan inwoners dezer gemeente, werd in 1916 65 maal van den gemeentelijken ontsmettingsoven gebruik gemaakt. Buiten deze gemeente werden door den gemeentelijken ontsmettingsdienst verricht 8 woningontsmeftingen, terwijl de ontsmettingsoven 38 maal werd gebruikt tot ontsmet ting van lijf- en andere goederen uit naburige gemeenten. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Hieromtrent zijn geene mededeelingen te doen. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Van den Centralen Gezondheidsraad ontving de Com missie een schrijven, bevattende verschillende wenken betreffende het onderzoek en de beoordeeling van drink water. Hieruit bleek, dat de wijze waarop tot nu toe het onderzoek van drinkwater door haar werd uitgevoerd niet veranderd behoefde te worden. Bijlage B. 23 Het onderzoek van het water der gemeentewaterleiding had geregeld om de twee maanden plaats. De uitkomsten van dat onderzoek zijn als bijlage VI in dit verslag opge nomen en geven geen aanleiding tot opmerkingen. De bewoners der woningen Lievenheersteeg No. 103, 105, 109 en 111 klaagden over het water van hunne ge meenschappelijke pomp. De eigenaar dier woningen, die eerst zijn voornemen te kennen gaf deze aan de gemeentewaterleiding aan te sluiten, ging daartoe echter niet over en trachtte door het aanbrengen van eenige wijzigingen aan den welput ver betering te krijgen. De Commissie besloot daarop dit water scheikundig te laten onderzoeken. Hoewel uit het rapport van den deskundige bleek, dat het water wel voor afkeuring in aanmerking kon komen, besloot de Commissie hiertoe niet over te gaan, vóór dat het onderzoek bij lagen waterstand was. herhaald. De gelegenheid daartoe deed zich nog niet voor. Naar aanleiding van het voorkomen van typhusgevallen onder de bewoners van de woningen Weg naar Voorst No. 98 en 100, besloot de Commissie het water der ge meenschappelijke pomp dier woningen aan het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid te Utrecht, op het daarin aanwezig zijn van typhusbacillen te laten onderzoeken. Uit het rapport van dit onderzoek bleek dat geen typhus bacillen gevonden waren, wel echter dat het water coliba- cillen bevatte. De Commissie, van oordeel zijnde dat dit water onge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 127