Bijlage B. 16 De muur bleek echter aan de buitenzijde volkomen droog te zijn en ook de hokken voldoende van den muur ver wijderd. De Commissie gaf als hare meening te kennen, dat bij den bouw vermoedelijk minder goede materialen waren gebruikt en gaf in overweging, de pleisterlaag van den muur te laten verwijderen, ten einde de oorzaak van het gebrek op deze wijze op te sporen. Een bewoner van een perceel aan den Kanonsdijk klaagde over water in den kelder zijner woning, bij hoogen rivierstand. Naar zijne meening werd de hinder veroor zaakt door den onvoldoenden toestand van een bij de gemeente in onderhoud zijnden duiker. De klacht werd overgebracht aan den Directeur van gemeentewerken. Van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging „het Groene Kruis" werd een exemplaar ontvangen van het door haar uitgegeven 10de nummer der hygiënische volksge- schriftjes, getiteld „Gezond wonen." Hierin wordt gewezen op het nut van eene doelmatige bewoning der kleine woningen. De Commissie heeft nog niet besloten of tot aankoop en verspreiding van dit geschriftje zal worden overgegaan. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Hieromtrent valt niets te vermelden. Bijlage B. 17 HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. Belangrijke wijzigingen hadden in dit jaar in de scholen niet plaats, zoodat er voor de Commissie geen aanleiding bestond zich met dit onderwerp in het bijzonder bezig te houden. b. Fabrieken en werkplaatsen. Burgemeester en Wethouders gaven aan de Commissie kennis van 33 bij hen ingekomen verzoekschriften, naar aanleiding van artikel 1 der Hinderwet. Deze verzoekschriften betroffen 1. Het vervangen van den bestaanden gasmotor door drie electromotoren in de tabakskerverij, Tadamasingel No. 63. 2. Het maken van eene inrichting voor het opwekken van electriciteit voor verlichting, door middel van een gasmotor en het plaatsen van een hijschtoestel, te drijven door een electromotor, IJsselkade No. 26, 27 en 28. 3. Het uitbreiden der inrichting en het plaatsen van een electromotor voor het drijven van een ijsmachine en een melkpoedermachine met daarbij behoorende hulpwerk tuigen in de Zutphensche Melkinrichting, Kattenhavenstraat No. 1. 4. Het vervangen van den gasmotor door een electro motor voor het in beweging brengen van verschillende werktuigen in de broodbakkerij, Lievevrouwestraat No. 12.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 124