Bijlage B. 14 HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. In dit jaar is door de Commissie aan het Gemeente bestuur ter onbewoonbaarverklaring aangewezen, de woning Donkeresteeg No. 71. Volgens ontvangen schrijven van Burgemeester en Wet houders werd deze woning bij besluit van den Raad d.d. 9 October 1916 No. 11 onbewoonbaar verklaard. De aandacht der Commissie werd gevestigd op de woningen Groenesteeg No. 178, 180, 182, 184 en 186. Bij een bezoek aan deze woningen bleek dat zij verschil lende gebreken hadden en slechts twee privaten. De Commissie wees den eigenaar op dezen onvoldoen den toestand en gaf hem in overweging, de door haar wenschelijk geachte verbeteringen aan te brengen en daar bij het aantal privaten met drie te vermeerderen. Gedeel telijk is door hem reeds aan het verlangen der Commissie gevolg gegeven. Bij onderzoek bleek het de Commissie, dat de eenkamer woning Armenhage No. 6, met een oppervlakte van bijna 9 Ml, drinkwater noch privaat had. Zij kwam daarom in aanmerking tot onbewoonbaarverklaring, doch werd, na in andere handen te zijn overgegaan, met de daarnaast gelegen, een weinig grootere eenkamerwoning No. 8 tot sta! ingericht. Door de Commissie werd een bezoek gebracht aan de Bijlage B. 15 woningen Rijkenhage No. 38, 40, 40a, en 42 en Hage- poortplein No. 1 en 1 a die verkocht zouden worden. Hierbij bleek dat zij verschillende gebreken hadden. Terwijl zij overwoog den nieuwen eigenaar tot het aanbrengen van verbeteringen aan te schrijven, werden de woningen door de gemeente aangekocht. Vermeld kan nog worden dat in den loop van dit jaar verschillende eenkamerwoningen werden afgebroken, ver bouwd of door verbouwing van bestemming veranderden, n.l. drie woningen in de Oude Gasthuissteeg No. 1, 3 en 5, vier woningen Groenesteeg "No. 140, 142, 144 en 146, twee woningen No. 10 en 16 en twee afgekeurde woningen alle in de Apenstert, twee woningen Armenhage No. 6 en 8 en twee woningen Polsbroek No. 39 en 41, waardoor het aantal eenkamerwoningen weder niet onbelangrijk is verminderd. Hoewel de Commissie geen woningtelling hield, meent zij dat er behoefte bestaat aan kleine woningen, daar zich voor eenigszins goede ledigstaande woningen telkens tal van nieuwe huurders aanmelden. De Commissie spreekt den wensch uit, dat spoedig tot den bouw van kleine woningen worde besloten en de uitvoering hiervan, 't zij van Gemeentewege, 't zij door particulieren, niet lang meer op zich zal laten wachten. Diakenen der Ned. Herv. Gemeente klaagden over voch tigheid van een muur van een der woningen van het Oudevrouwenhuis in de Groenesteeg. Bij onderzoek bleek deze muur niet alleen vochtig, maar ook aan de binnenzijde bruin uitgeslagen, hetgeen werd toegeschreven aan konij nenhokken, die tegen de buitenzijde van dien muur waren geplaatst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 123