Bijlage B. 20 14. Het plaatsen van een electromotor tot drijven van papiersnijmachines in het papiermagazijn, Berkelkade No 14. 15. Het uitbreiden eener bakkerij en het bouwen van een heeteluchtoven, Beukerstraat No. 39. 16. Het oprichten van eene bewaarplaats voor lompen op de eerste verdieping van het perceel Kolenstraat No. 22. 17. Het uitbreiden eener zakkenplakkerij en drukkerij en het vervangen van den gasmotor door electromotoren, Laarstraat No. 132. 18. Het uitbreiden eener machinale waschinrichting, Vliegendijk No. 16. 19. Het uitbreiden eener kleefstoffenfabriek door het bijplaatsen van een kookketel en het vervangen van den petroleummotor door een electromotor, Hoornwerk No. 21. 20. Het oprichten van ee ne slachtplaats, Polsbroek No 23. 21. Het vervangen van den bestaanden gasmotor door drie electromotoren in de broodbakkerij, Hoornwerk No. 26. Op deze kennisgevingen werd advies uitgebracht, waarbij de Commissie er zich toe bepaald heeft, tot het in over. weging geven van voorwaarden aan de vergunning te verbinden. Deze voorwaarden betroffen den afvoer&van rook, afgewerkte gassen, schadelijke dampen, het voorkomen van hinderlijke trillingen, geraas, enz. in het algemeen tot Bijlage B. 21 het voorstellen van zoodanige bepalingen, waardoor nadeel voor de volksgezondheid wordt voorkomen, terwijl voor het oprichten der slachtplaatsen zijn aangegeven eenige algemeene eischen, waaraan die inrichtingen zouden moeten voldoen. Omtrent het verzoekschrift hierboven onder No. 16 vermeld, adviseerde de Commissie de gevraagde vergunning niet te verleenen, wegens het gevaar uit een gezondheids oogpunt verbonden aan het oprichten eener groote bewaarplaats voor lompen midden in een dicht bewoond gedeelte der gemeente en boven eene slachtplaats gelegen. De bewaarplaats van lompen werd niet opgericht. Een bewoner van de Nieuwstad klaagde over het geraas veroorzaakt door een electromotor in de woning van zijn buurman. Uit het onderzoek bleek, dat dit geraas in hoofdzaak veroorzaakt werd door een defect aan de inrichting. Hierin werd verbetering gebrachtde klacht werd hierdoor echter slechts ten deele opgeheven. De Commissie ontving van Burgemeester en Wethouders om bericht en raad, eene klacht van een bewoner der Beekstraat over hinder die deze ondervindt van eene slachtplaats aan zijne woning grenzende en over het tijdelijk leggen van huiden op de straat en in den gang naast die slachtstal. Na ingesteld onderzoek deelde de Commissie aan Burgemeester en Wethouders mede, dat de wijze van slachten en behandeling der huiden, uit een oogpunt van volksgezondheid haar geen aanleiding gaven ter zake nadere voorstellen te doen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 97