Bijlage B. 18 b. Fabrieken en werkplaatsen. Door Burgemeester en Wethouders werd dit jaar aan de Commissie kennis gegeven van 21 bij hen ingekomen verzoekschriften naar aanleiding van artikel 1 der Hin derwet. Deze verzoekschriften betroffen: 1. Het uitbreiden eener inrichting tot het door gaskracht drijven van verschillende machines door bijplaatsing van een maalmachine, Spittaalstraat No. 1. 2. Het uitbreiden en wijzigen van de werkplaatsen behoorende tot de boek- en courantdrukkerij en binderij Groenmarkt No. 21 en Heukestraatje No. 5 en het daarin aanbrengen eener zuiggas-installatie met motor van 25 P.K., voor het drijven eener dynamo tot opwekking van electriciteit, voor beweegkracht der verschillende machines en persen, zoomede voor electrische verlichting dezer inrichting. 3. Het oprichten eener distilleerderij met bewaarplaats van essencen, Roodetorenstraat No. 19. 4. Het plaatsen van electromotoren voor het drijven van machineriën in een papiermagazijn, Deventerweg No. 17. 5. Het gedeeltelijk wijzigen van de bestaande beweeg kracht voor diverse machines door het plaatsen van electromotoren in de boekbinderij, Kuiperstraat No. 12 en Bakkerstraat No. 23a. Bijlage B. 19 6. Het oprichten van eene slachtplaats, Laarstraat No. 61. 7. Het uitbreiden eener bakkerij door het plaatsen van een electromotor voor het in beweging brengen van eene kneedmachine, Nieuwstad No. 52. 8. Het vervangen van de bestaande beweegkracht voor het in werking brengen van werktuigen door het plaatsen van een electromotor in de broodbakkerij, Lieve-Vrouwestraat No. 12. 9. Het uitbreiden eener broodbakkerij door het plaatsen van twee electromotoren voor het in beweging brengen van diverse werktuigen, Groenmarkt No. 10. 10. Het vervangen van den bestaanden gasmotor door een electromotor in de boek- en courantdrukkerij, Waterstraat No. 30. 11. Het vervangen van den bestaanden gasmotor door zes electromotoren in de houtzagerij en schaverij, Tadamasingel No. 3. 12. Het uitbreiden eener bakkerij door het plaatsen van een electromotor voor het in beweging brengen van machines, Spittaalstraat No. 4. 13. Het uitbreiden eener door gaskracht gedreven koffiebranderij door het bijplaatsen van een electromotor, Stationsplein No. 5.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 96