Bijlage B. 14 De Commisste vestigde de aandacht van Burgemeester en Wethouders op dezen ongewenschfen toestand. Hierin werd verbetering gebracht door de afvoerbuis der afgewerkte gassen tot boven de dakgoot te verlengen. Eene klacht over stank van de zeepfabriek, door een bewoner der Beukerstraat ingediend, moest ter zijde worden gelegd, omdat de Commissie niet in de gelegenheid was, zich van de juistheid er van te overtuigen. d. Begraafplaatsen. Hieromtrent valt niets te vermelden. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. De Hoofdinspecteur droeg de Commissie op een onderzoek in te stellen, of door de aanwezigheid van Belgische vluchtelingen overbevolking voorkwam in de woningen, waarin deze personen gehuisvest waren. Uit een uitvoerig rapport, na gehouden onderzoek door de Commissie ter zake uitgebracht, bleek dat het kleine aantal in deze gemeente nog aanwezige vluchtelingen in drie woningen, op voldoende w:jze was ondergebracht De bewoners van perceel Polsbroek No. 37 klaagden over ongedierte, vermoedelijk afkomstig uit eene achtergelegen woning, die slechts door een houten schot van de hunne gescheiden was. Bijlage B. 15 Deze klacht gaf de Commissie aanleiding een bezoek te brengen aan de woningen No. 39 en 41. Zij vond in deze zeer laag gelegen woningen vele gebreken. Van hare bevindingen hieromtrent gaf zij mondeling kennis aan den eigenaar, het bestuur der stichting „Bethel", en wees er op dat door deze beide woningen tot ééne woning te verbouwen naar hare meening eene goede verbetering kon worden verkregen. Wijziging in den toestand was er aan het einde van dit verslagjaar nog niet aangebrachtde Commissie stelt zich voor deze zaak nader ter hand te nemen. Zooals in het vorig jaarverslag in Hoofdstuk IX is vermeld, had de Commissie vernomen, dat de woningen Dieserstraat No. 92, 94, 96 en 98 zouden worden afgebroken. In het voorjaar van 1915 richtte de Commissie daarom tot den eigenaar de vraag haar te willen mededeelen, wanneer tot die afbraak zou worden overgegaanhet daarop ontvangen antwoord luidde, dat zulks voor het einde van dat jaar zoude geschieden. Bij het opmaken van dit verslag is aan deze toezegging nog geen gevolg gegevende Commissie zal zich ter zake opnieuw tot den eigenaar dezer woningen wenden. De bewoner van een perceel in de Barlheze klaagde over vocht, dat van de bovenwoning in zijne kamer drong. De klacht werd opgeheven, door den vloer in de keuken der bovenwoning gedeeltelijk van zink te voorzien.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 94