Bijlage B. 4 den heer Dr. W. P. Ruijsch, voorzitter van den Centralen Gezondheidsraad te Utrecht. Een uitvoerig verslag van het op dit Congres behan delde, werd door den afgevaardigde uitgebracht in de vergadering der Commissie van 30 September. De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1915 was vastgesteld tot een bedrag van f 1585,—, voor rekening der gemeente kwam daarvan een bedrag van f 1185,—. (Bijlage III). In de vergadering van 23 Maart werd de rekening en verantwoording over het jaar 1914 nagezien en voorloopig vastgesteld. Zij sloot met een voordeelig saldo van f 551,53 welk bedrag bij den gemeenteontvanger werd gestort. Deze rekening en verantwoording werd aan Burgemeester en Wethouders ter goedkeuring aangeboden en van dit College met eene nota van aanmerkingen terugontvangen. Na beantwoording dezer nota werd de rekening en ver antwoording door Burgemeester en Wethouders bij besluit van 21 Mei goedgekeurd. Van de goedgekeurde rekening werd een afschrift aan den Hoofdinspecteur gezonden. Voor gemeenterekening is in 1914 uitgegeven een bedrag van f 636,49. (Bijlage IV). Eene raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1916 werd vastgesteld in de vergadering van 24 Juni 1915 tot een bedrag van f 1585,- en daarna met de daarbij behoorende memorie van toelichting bij het gemeentebe stuur ingediend. Afschriften daarvan zijn gezonden aan Gedeputeerde Staten van Gelderland en aan den Hoofd inspecteur der volksgezondheid. De ten laste der gemeente komende bedragen van t 300 Bijlage B. 5 en f 885, zijn, blijkens schrijven van Burgemeester en Wethouders van Zutphen van 13 November 1915, op de gemeentebegrooting voor 1916 uitgetrokken. Uit eene circulaire van het hoofdbestuur der Nederlandsche vereeniging tegen water-, bodem- en luchtverontreiniging bleek, dat deze vereeniging naar hare meening van de Gezondheidscommissiën nog niet dien algemeenen steun heeft, welke mogelijk en in het belang der volksgezondheid hoogst gewenscht zoude wezen. In deze circulaire werd nader aangegeven op welke wijze haar dien steun kon worden verleend. De Gezondheidscommissie is van meening dat door haar aan het verlangen van het voornoemde hoofdbestuur grootendeels reeds wordt voldaan. Aan het archief zijn toegevoegd Het door den Centralen Gezondheidsraad uitgebrachte verslag van de bevindingen en handelingen van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over het jaar 1913, het verslag van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over het jaar 1914, het maandblad van den Centralen Gezondheidsraad, het verslag der gemeente Zutphen over het jaar 1914, het verslag van het station voor Bakkerij en Maalderij te Wageningen van 1 Juli 1914—1915, het pestgevaar voor Nederland door Dr. J. J. van Loghem, het verslag der Gezondheidscommissie te 's-Gravenhage omtrent den visch- aanvoer, den vischhandel en het vischgebruik in de gemeente 's-Gravenhage en de middelen ter verbetering en verder de jaarverslagen van de Gezondheidscommissiën over het jaar 1914 en de gewone tijdschriften, week- en maandbladen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 89