Bijlage B. 2 Als bode heeft E. J. Haijtink in het afgeloopen jaar zijne gewone werkzaamheden voor de Commissie verricht. In dit jaar werden geene deskundigen uitgenoodigd tot het deelnemen aan vergaderingen. (Art. 25 Gez. Wet). De heer H. W. A. Behrens, apotheker alhier, bleef belast met het tweemaandelijksch onderzoek van het water der gemeente-waterleiding, terwijl ook het water van eenige pompen door hem scheikundig werd onderzocht. De heer Dr. J. Oudenampsen onderzocht verschillende monsters gepasteuriseerde melk. Met leedwezen ontving de Commissie de mededeeling van het overlijden op 18 October van den heer Dr. P. M. J. M. E. Woltering, Hoofdinspecteur der Volks gezondheid voor de provinciën Noord-Brabant, Gelderland en Limburg te 's Hertogenbosch aan de familie van den overledene werd door haar een schrijven van rouwbeklag gezonden. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken werd voor het tijdvak van 12 October—1 December de heer Dr. I. C. J. van der Hagen met de waarneming van de betrekking van Hoofdinspecteur belast. Van Gedeputeerde Staten van Gelderland werd mede deeling ontvangen, dat met ingang van 16 November de heer Dr. I. C. J. van der Hagen, medisch Inspecteur der Volksgezondheid tot Hoofdinspecteur werd benoemd; ter vervulling der daardoor ontstane vacature werd bij Kon. Besl. van 21 December No. 28 aangewezen de heer R. N. M. Eijkel. B. Huishoudelijke Zaken. In het jaar 1915 zijn gehouden 11 gewone vergaderingen en 1 openbare vergadering. Bijlage B. 3 De gewone vergaderingen hadden plaats ten gemeente huize op 28 Januari, 25 Februari, 25 Maart, 29 April, 27 Mei, 24 Juni, 29 Juli, 30 September, 28 October, 25 November en 30 December. De vergadering van 24 Juni werd bijgewoond door den heer J. M. A. Zoetmulder, Inspecteur der Volksgezondheid. In de openbare vergadering, op 25 Februari gehouden, werd het jaarverslag over 1914 vastgesteld. Het verslag werd gedrukt en op de gewone wijze verspreid. Door het lid Dr. J. Oudenampsen werd bijgewoond het 20e congres voor openbare gezondheidsregeling, gehouden te Deventer op 10 en 11 September 1915, waar de vol gende onderwerpen werden behandeld: 1. Het ontwerp van wet, tot herziening der wet van 1 Juni 1895 St.bl. No. 61, regelende de uitoefening der artsenijbereidkunst; prae-adviseurs de heeren C. Gulden- steeden Egeling, scheikundige, buitengewoon lid van den Centralen Gezondheidsraad te Zeist en R. N. M. Eijkel, arts, Inspecteur van de Volksgezondheid te Zwolle. 2. Het ontwerp van wet, houdende bepalingen tot regeling van het veeartsenijkundig Staatstoezicht; Commis sie van prae-adviesde heeren Dr. C. W. Broers, directeur van 's Rijks Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid te Utrecht, Dr. H. Markus, leeraar aan de Rijksveeartsenijschool te Utrecht, Dr. J. Poels, directeur van de Rijksseruminrichting te Rotterdam, H. B. J. van Rijn, burgemeester va.i Venlo en Dr. P. M. J. M. E. Woltering, hoofd-inspecteur van de Volksgezondheid te 's Hertogenbosch. 3. De loopende bestrijding van de besmettelijke ziekten in den tegenwoordigen oorlog. Voordracht gehouden door

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 88