148 Aan de firma van Roekei en Martens, lot uitbreiding van hare koffiebranderij, en tot ingebruikneming van een electromotor. J- O- Jhammers, tot uitbreiding zijner bakkerij en tot vervanging van den bestaanden oven, door een heete lucht-oven. X E. J. Volkersz, tot het drijven door electriciteit van papiersnijmachines. x de firma M. Vromen en Co., tot uitbreiding harer zakkenplakkerij en drukkerij en vervanging van den gasmotor door electromotoren. x de firma Oebr. Struijck, tot uitbreiding harer kieefstoffenfabriek, door plaatsing van een kook- ketel en vervanging van den petroleummotor door een electromotor. E. Turksma, tot oprichting van een slachtplaats. de firma D. Barinktot uitbreiding harer machi nale waschinrichting, door aanbouw en plaatsing van een stoommachine. A het Bestuur der Coöperatieve Broodbakkerij „Het Volksbelangtot vervanging van de bestaande beweegkracht door electromotoren. de firma Wed. O. J. Harmsen, tot vervanging van den gasmotor door electromotoren. de firma Brinkmann en Niemeijer, tot het op richten van le een inrichting voor het opwekken van electriciteit voor verlichting, te drijven door een gasmotor en 2e een hijschtoestel, te drijven door een electromotor. 149 Aan P. van Oulik zijn nieuwe voorwaarden opgelegd met betrekking tot zijn smederij. D. A. Noach is geweigerd de gevraagde vergun ning tot het oprichten van een bewaarplaats voor lompen. b. Vervening bestaat in deze Gemeente niet. c. Mijnwezen evenmin. d. Visscherij Slechts weinig ingezetenen vinden hierin een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1915 f 12582,46 tegen f 13506,02 in 1914. III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandsche Handel. Markten (niet vermeld in Hoofdstuk XI. Landbouw en Veeteelt). Hiertoe behooren de Iinnenmarkten. Daarop werden aangevoerd Wit linnen 72 stukken, 2015 slagellen, middenprijs per slagel f 0,ö3ll.2. Grijs linnen 5 170 per slagel f 0,55. Pellengoed, 43 635 meter, middenprijs per meter f 0,38! /2.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 77