140 bloemen naar plaatsen in Holland en Groningen, en gladiolussen naar het Buitenland. De bloemkweekerijen beslaan een oppervlakte van 7.71 H.A. De toestand der boomkweekerijen, welke eene uit gestrektheid beslaan van 2 H.A., was gunstig. Houtteelt komt in deze gemeente niet voor. De toestand van het houtgewas was gunstig. De iepenspintkever kwam hier en daar nog sporadisch voor. De voornaamste houtgewassen zijn iepen, essen en wilgende wegen worden beplant met Amerikaansche eiken, iepen en linden. De beplanting geschiedt deels voor rekening der Gemeente, deels voor reke ning van het Rijk. Marke- of gemeentegronden, die vroeger zijn ver deeld of nog te verdeelen liggen, bestaan hier niet en evenmin treft men hier duinbeplantingen of afzan- derijen aan. Toestand van den Veestapel. De gezondheidstoestand van den veestapel was gunstig. Paarden en paardenhandel. Paardenziekten kwamen niet voor. De prijzen der paarden waren zeer hoog. Veel uitvoer van veulens naar het buitenland. 141 Rundveehandel in rundvee, melkboter en kaas. Ziekten kwamen er onder den veestapel bijna niet voor, alleen kwam de uierziekte slechts sporadisch voor. Met de rasverbetering blijft men voortgaan. 1915 kenmerkte zich door een voortdurenden levendigen veehandel en veel verzending naar het buitenland. De prijs van melk en boter was hoog. Kaas wordt in deze gemeente niet bereid. Oeiten en bokken. Deze worden meestal door den kleineren landbouwer gehouden. Het ras wordt zeer verbeterd. Varkens. De handel in varkens was het geheele jaar door levendig. De prijzen, zoowel van vette varkens als van biggen waren zeer hoog. Hierdoor is de varkens- mesterij zeer in omvang toegenomen. Van regeerings- wege werd voor geregelde aanvoer van voederartikelen zorg gedragen. Ziekten kwamen niet voor. Rasverbetering wordt hier zeer veel ter hand geno men, vooral van de bestaande soorten met het Westfaalsche Iandvarken. a. Paarden. Dekhengsten Ruinen Merriën Veulens Totaal 0 131 154 23 308

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 73