134 Opmerkingen aangaande Pluimgedierte. De toestand van het pluimgedierte was gunstig. Het pluimvee wordt hier op de markt verhandeld en door poeliers opgekocht. Ook de eieren worden hoofdzakelijk ter markt aangevoerd. De prijzen waren het geheele jaar door ongekend hoog wegens den grooten uitvoer. Bijenteelt. Bijenteelt is in deze gemeente hoofdzakelijk liefheb berij. De opbrengst van honig was dit jaar slecht, de prijzen daardoor hoog. Maatschappijengenootschappenenz. ter bevordering van den Landbouw. De af deeling Zutphen—Warnsveld van de Oeldersche Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25 April 1904. Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen. De Pluimveevereeniging. Secretaris de heer J. Wijnveld. De afdeeling Zutphen van de Nederlandsche Heide- Maatschappij. Secretaris de heer Mr. M. Rom Colthoff. De Proeftuin voor Zutphen en omstreken. Secretaris de heer J. H. Hietink. 135 De afdeeling Zutphen e. o. van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Secretaris de heer D. A. Bos. Bovenstaande vereenigingen bemoeien zich niet met Coöperatie. De landbouwersvereeniging „Zutphensche Boeren bond". Secretaris de heer J. C. Wijers te Zutphen. De Tuinlieden-Vereeniging „Steunt elkander Secretaris de heer J. Hendriks te Zutphen. De Land- en Tuinbouwvereeniging „De Hoven". Secretaris de heer M. Riethorst. Deze vereenigingen bemoeien zich met Coöperatieven aankoop van benoodigdheden. Het Onderlinge Landbouwers-Paar denfonds. Secretaris de heer E. Bannink. Het Zutphensche Landbouwers-Veefonds „De On derlinge hulp,\ Secretaris de heer E. Bannink. De Landbouwersvereeniging Veefonds. Secretaris de heer M. J. Scholten Jr. De Geitenvokvereeniging Zutphen. Secretaris de heer J. Hasper.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 70