132 Suikerbiet. Suikerbieten voor fabrieken worden hier niet verbouwd, alleen voederbieten. Het aantal beteelde H.A. was grooter dan in 1914. De opbrengst alsmede de qualiteit was goed. Een aanmerkelijk hoog suiker gehalte deed de bieten zeer in voedingswaarde toe nemen. De prijzen waren hooger dan vorige jaren. Mangelwortels. (Hoofdgewas en 2e gewas). Mangelwortels worden hier weinig verbouwd. De suikerbieten hebben dit gewas bijna geheel verdrongen. Koolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). Voor het meerendeel worden koolrapen als tweede gewas verbouwd in het stoppelland. Het gewas en de opbrengst was in 1915 goed. De prijzen liepen van f 16,— tot f 20,— per 1000 K.O. Wortels of Paardenpeen. Wortels of paardenpeen worden hier bijna niet ver bouwd. Hoofdzakelijk wordt de Hoornsche en Flakkeesche wortel hier verbouwd. De opbrengst was goed. De prijzen liepen van f 32,— tot f 40,— per 1000 K.O. Zomer- en stoppelknollen. Alleen stoppelknollen worden in deze gemeente geteeld. De opbrengst daarvan was zeer goed. 133 Wikken. Wikken worden in deze gemeente weinig verbouwd, alleen als 2e gewas. De opbrengst, die groen gevoe derd wordt, was goed. Serradella, lupinen en cichorei. Serradella wordt weinig, lupinen niet verbouwd. Cichorei wordt alleen verbouwd om de wortels als groente te gebruiken. Or oen gemaaide klaver. Klaverhooi, le snede, 2e snede. De groen gesneden klaver, zoowel de le als de 2e snede was zeer goed. Houtteelt. De houtteelt was dit jaar goed. Middelmatige prij zen werden voor de boomen besteed. Ontginningen. Ontginningen hebben in deze gemeente niet plaats, daar geen woeste gronden aanwezig zijn. Wel wer den verbeteringen aangebracht in weilanden van ge meentewege, door afgraving van hooge gedeelten en het aanhoogen van laag gelegen gronden. De opbrengst van verbeterde gronden bedroeg ruim f 180,per H.A.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 69