130 jaren. De opbrengst van het zaad bedroeg gemiddeld 31 H.L. per H.A. voor de winterrogge en voor de zomerrogge 24 H.L. per H.A. De geteelde soorten waren hoofdzakelijk Petküser voor de zandgronden. Zeeuwsche rogge werd verbouwd op den kleigrond. Op enkele plaatsen kwam Qulickerrogge voor. De opbrengst was over het geheel genomen vrij goed. Er was weinig gelegerd. De oogst kwam goed bin nen, 3/5 gedeelte daarvan moest voor de gemeente beschikbaar worden gesteld om te dienen voor men- schelijk voedsel, het overige mocht als veevoeder verbruikt worden. Voor de beschikbare rogge werd f 8,per H.L. van 70 K.O. besteed, terwijl mais daarvoor in de plaats kon worden betrokken. Haver. Het aantal beteelde H.A. haver was grooter dan vorige jaren. Van gemeentewege werd opnieuw ongeveer 3 H.A. weiland gescheurd en met haver bezaaid, waarvan de opbrengst groot was. Over het algemeen was de opbrengst van haver goed, het stroo was korter dan voorafgaande jaren. De haver was zwaar en de kwaliteit dientengevolge zeer goed. De oogst kwam wegens het gunstige weder mooi en droog binnen. De verbouwde soorten waren Probsteijer-, Zege-, Groninger- en Goudenregenhaver. Enterzaad was niet te verkrijgen, wegens sluiting der grenzen voor dit artikel. De stroo-opbrengst was minder dan in 1914, de kwaliteit goed. 131 Boonen. De met boonen beteelde grond was meer dan het vorige jaar. Het gewas en de opbrengst waren goed. De prijzen waren hooger dan in 1914. Erwten. Ook de beteelde oppervlakte met deze peulvruchten was grooter dan in 1914. De opbrengst was echter aanmerkelijk minder, de prijzen hooger. De erwten worden meestal groen geplukt. Stamboonen. De met stamboonen beteelde oppervlakte was grooter dan in 1914. De opbrengst was goed. De boonen worden meestal groen geplukt. De prijzen waren dit jaar zeer hoog. Aardappelen. De met aardappelen verbouwde oppervlakte was grooter dan in 1914. De opbrengst was goed, vooral op de zavelgronden. Ook de kwaliteit was goed. Wegens de verzending naar het buitenland bleven de prijzen van de vroege soorten hoog. Bij het sluiten der grenzen voor de latere soorten bleef de prijs normaal n.l. f 2,75 a f 3,50 per H.L. Ziekten onder de aardappelen kwamen bijna niet voor.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 68