110 VII. Kunsten en wetenschappen. Muziekschool. De Muziekschool is in het begin van 1915 opge heven in verband met het besluit van den Raad dezer gemeente van 28 Juli 1913 om het aan haar verleend subsidie in te trekken. In zijne vergadering van 10 Februari 1916 besloot de Commissie van Toezicht voor de Muziekschool het saldo in kas dat na liquidatie bedroeg f 1038,15l/2 te verdeelen als volgt a. aan het muziekgezelschap „Crescendo f 100, b. aan de Zutphensche Orkestvereeniging f 100,—. c. aan de gemeente Zutphen het restant, zijnde f 838,151/2, voor bijdrage in de kosten voor den bouw eener muziektent. Deze schenking is evenwel door de gemeente nog niet aanvaard. Vereeniging tot beheer van een Muziekcorps. Het verslag dezer vereeniging is onder letter Q onder de bijlagen opgenomen. HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand van de behoeftige klasse was in het algemeen tamelijk gunstig. De bedeeling der huiszittende armen vorderde veel 111 zorg van de liefdadige instellingen. De Burgerlijke Gemeente gaf onderstand aan behoeftigen, meest in den vorm van huishuur en tevens voor verpleging bij ziekte. Ter voldoening aan art. 179& der Gemeentewet werden door ons bezocht in 1915 van de in deze Gemeente aanwezige instellingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragen, op 23 Juni de boerderijen van het Bur gerweeshuis, staande onder Warnsveld en Hengelo, op 27 September het Ziekenhuis op den Coehoorn- singel van het Oude- en Nieuwe Gasthuis en op 6 October het buitengesticht van het Oude- en Nieuwe Gasthuis „het Groot Gratfel" te Warnsveld. Tot bijzondere opmerkingen gaven deze bezoeken geene aanleiding. In 1915 is ten behoeve van alle noodlijdenden, zonder onderscheid van godsdienst welke in deze ge meente door armeninrichtingen bedeeld worden, inge komen een bedrag van f 10,— van den Notaris P. J. van Vollenhoven en f 4,18 van Mevrouw C. Goudsmit— Polano. Deze sommen zijn bij de Rijkspostspaarbank belegd. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken is bij missive d d. 24 Febr. 1916, No. 2071, Afdeeling V. A. toestemming verkregen om de verdeeling dezer gelden uit te stellen totdat een bedrag van f 500,— zal zijn bereikt. Instellingen van Weldadigheid, enz. Over de onderscheidene instellingen deelen wij het navolgende mede:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 58