78 Verder zijn geplaatst één brandkraanwagen op het politiebureau en één aan den politiepost aan den Deventerweg, welke het meest worden gebruikt tot directe hulp bij begin van brand. Op de waterleiding zijn 137 brandkranen gesteld, terwijl daarenboven buiten de bebouwde kom der Gemeente zeven diepe pijpwellen aanwezig zijn, waar van er zich zes in de Hoven en één aan den Weg naar Laren bevinden. Bij den vasten aanjager aan den Weg naar Laren bevindt zich eene bergplaats, voorzien van dezelfde gereedschappen als die, welke in de brandkraanwagens aanwezig zijn. Aan den Weg naar Laren werd in dit jaar eene bergplaats voor brandladders gezet. De plaatsing der brandkranen is aangeduid door een merk in de straatlantarens en door bordjes met nadere plaatsaanduiding. In deze gemeente zijn nog aanwezig eene mechanische brandladder, die, uitgeschoven, eene lengte van 13 werkende Meter heeft en in dien toestand aan hare bovenste sport een gewicht van 200 K.G. kan dragen, een wagen met brandladders, n redmiddelen en n reservegereedschappen, terwijl zich in de gemeentegebouwen en het gemeentehuis een drietal brandkranen bevinden. Op de begrooting voor 1916 is een post van 13000" uitgetrokken voor het aanschaffen van eene vierwielige motorspuit met eene capaciteit van 500/600 L. per minuut. 79 In de brandkraanwagens der politie en in den reservewagen bevinden zich de noodige middelen tot verleening van eerste hulp bij ongelukken. De woningen van den generalen brandmeester, den adjunct-generalen brandmeester en den hoofdopzichter der gemeentewerken, het politiebureau, de politiepost aan den Deventerweg en die in de Hoven, het pomp station der waterleiding, de stokerij der gasfabriek en de woning van den pijpmeester bij den slangenwagen der politie zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen het politiebureau en de torenwacht. Bij inspectie en oefeningen worden geregeld de daarbij ontdekte gebreken onmiddellijk hersteld. De brandweerstokken werden in 1915 vervangen door de zooveel doelmatiger brandweerinsignes. 3. Branden. Gebluscht werden 6 branden en 12 schoorsteen branden, terwijl tweemaal een begin van brand in zijn voortgang werd gestuit. Werkliedenreglement. De naleving van de bepalingen van het werklieden reglement, Gemeenteblad No. 199, gaf geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 42