76 weg naar Voorst, langs den Coehoornsingel, de IJs- selkade en op andere plaatsen, welke verkoop op 21 October 1915 werd gehouden, werd geen aanne melijk bod gedaan, waarom bij bes'.uit van Burge meester en Wethouders van 27 October 1915, afd. A/Z, No. 3568, tot niet gunning werd besloten. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar be- hooren onderhouden. Op 1 Januari 1915 trad in werking een nieuwe verordening op de begraafplaats, alsmede een instruc tie voor den opzichter op de begraafplaats, terwijl in de Raadsvergadering van 1 Februari 1915 een nieuwe verordening werd vastgesteld betreffende de heffing en de invordering van begrafenisrechten. In verband met vorenstaande werd een gedeelte van de 2e klasse- indeeling, bestemd voor de uitgifte van kleine graven. De bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 12 Februari 1915, afd. A/Z, No. 513, benoemde op zichter over de begraafplaats, W. Hartemink, is als zoodanig nog niet in functie getreden. Brandweer. 1. Personeel. Het brandweerpersoneel bestaat bij iederen spuit en slangenwagen uit één opperbrandmeester, één of twee brandmeesters, twee of drie pijpmeesters en voorts de noodige manschappen. 77 De brandkraanwagen in het politiebureau en die in den politiepost aan den Deventerweg werden in 1915 onder het onmiddellijke toezicht van de brandweer gesteld en daarover bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 27 Augustus tot opperbrandmeester de heer K. F. Klaassen en tot brandmeesters de heeren 0. Stuurop en O. W. Velders benoemd. De brandbode M. C. Smit werd op diens verzoek wegens hoogen ouderdom eervol ontslagen en in zijne plaats benoemd R. H. Jansen, die met 1 Januari 1916 in functie trad. 2. Brcindbluschmiddelen. Het materieel der brandweer bestaat uit: 1. zeven handbrandspuiten, waaronder 3 losse aan jagers, welke als volgt geplaatst zijn: twee in de Hoven, twee op het Broederenkerkplein en drie op den Paardenwal. 2. drie vaste aanjagers: één in de Hoven, één aan den Weg naar Laren en één op den Boompjeswal. 3. zes brandkraanwagens, geplaatst als volgt No. 1 in de Raadhuissteeg, 2 aan den Graaf Ottosingel, 3 op den Paardenwal, 4 op de Nieuwstad bij de Kazerne, 5 op het Broederenkerkplein en 6 aan de Havenstraat bij de Broodfabriek.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 41