74 taludbestrating opnieuw verstraat en met een cement- specie, bij wijze van proef ingewasschen; dit laatste teneinde den weelderigen groei van allerlei opslag op het talud tegen te gaan. Kaden en Loskraan. Van de groote loskraan aan de IJsselkade werd een verbogen as van het loopende werk gestrekt en de vang (rem) nagezien en goed werkend gemaakt. Aan de IJsselkade werd het remmingwerk onder bijlevering van 11 stuks eiken welpalen over een lengte van 28 M. hersteld. Twee lossteigers in de Noorderhaven werden ge deeltelijk vernieuwd, terwijl de trappen in het talud langs de Zuiderhaven geheel vernieuwd werden. Belangrijke herstelling geschiedde aan het voegwerk van de kademuren langs de IJssel, welk werk echter wegens een waterstand gemiddeld boven den middel baren rivierstand, niet kon worden afgemaakt. Dijken en Waterkeeringen. Het onderhoud van dijken en waterkeeringen ge schiedde naar behooren; zij verkeeren over het alge meen in een goeden toestand. De zomerdijk langs de Beugelwaard en van die langs de Polweide op den Marsch alsmede die langs de Berkel, hadden tijdens den hoogen waterstand van den golfslag veel geleden, zoodat aanmerkelijke her stellingen noodig waren. 75 De uit- en afgeslagen gedeelten werden met vetten grond aangevuld en met graszoden bekleed. De zomerdijk langs het Lijnpad en die langs de Rijswaard op Helbergen, hielden zich vrij goed en konden met geringe kosten hersteld worden. De onderhoudskosten van bovengenoemde dijken en waterkeeringen hebben bedragen f 430,08. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De verschillende plantsoenen werden naar behooren onderhouden. Bij het politieposthuis aan den Deventerweg werd de bestaande plantsoenaanleg gewijzigd en een nieuw heestervak aangelegd tusschen dit posthuis en den Coehoornsingel. In verband met de verbetering van de verharding van den Berkelsingel, werden op dien singel, ter hoogte van het Hagepoortplein, 4 boomen gerooid. De boomen in het talud langs de Rozegracht en de door overzakking gedeeltelijk over de gracht han gende boomen, werden zooveel noodig, verwijderd. De beplanting met amerik. eikenboomen langs den Jacob Damsingel werd vervangen door Lindeboomen. Bij den storm van 28 op 29 December 1914 zijn op diverse plaatsen boomen omgewaaid, waaronder twee zware iepen in het Slingerbosch, welke boomen bij onderhandschen verkoop voor f 209,25 werden verkocht aan R. Cornegoor te Zutphen. Omgewaaide iepen brachten f 60,— per stuk op. Bij den verkoop van iepenboomen staande aan den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 40