70 Kribben. De ialudvoorziening beneden de Houtwalsluis werd opnieuw opgezet en volgewerkt. De kribwerken langs den IJssel ondergingen over een lengte van 230 M1. de noodige herstellingen, en vernieuwingen, en werden waar dit noodig bleek te zijn, opnieuw met steenpuin versterkt. De in het vorige jaar geheel vernieuwde oevervoor ziening tegen het Lijnpad boven de brug, hield zich goed, alsmede de 5 kopkribben tegen de Marschweiden welke geheel opgehaald en versterkt waren met een puinbestorting. Een geheele nieuwe oevervoorziening werd gemaakt langs den IJssel boven de brug over een lengte van 160 M1. tegen het Lijnpad bij de Lijzenweide, de weide het Ronde Gat en bij de weide de Koekkoek, in aansluiting van de in het vorige jaar gemaakte oevervoorziening daarvoor waren noodig 2200 bossen kribhout, 1800 kribpalen en 1800 tuinlatten. Voor het onder profiel brengen der taluds, onder een helling van 5 op 1, waren noodig 150 M3. grond en zand en voor bekleeding en versterking van het geheele kribwerk 225 M3. steenpuin. Door den sterken stroom langs die zijde, zal het noodig zijn, daar op die plaats geen Rijks kopkribben liggen, ter voorkoming van verderen oeverafslag, nog over een lengte van 200 M. een geheel nieuwe oever voorziening, in aansluiting aan de bestaande, te maken. Langs den linkeroever van de Polbeek, ter plaatse waar de Eefdeschebeek in de Polbeek stroomt, werd 71 een aanmerkelijke oeverafslag waargenomen, zoodat directe versterking noodig bleek, ter voorkoming van verderen oeverafslag. Aangezien het talud ontgrond was, bleek puin en beslagwerk van rijshout daarvoor niet voldoende en werd er een zinkstuk van rijshout voorgemaakt; daarvoor waren noodig 800 bosschen hout, 600 stuks palen en 600 stuks tuinlatten en voor bezinking en versterking 60 M3. steenpuin. Voor het onder profiel brengen van de taluds onder een helling van 3 op 1, moest aangevoerd en verwerkt worden 125 M3. grond en zand, welke werd verkregen door uitdieping van een ondiep gedeelte der Polbeek. De overige krib- en beslagwerken verkeeren in goeden toestand. De onderhoudskosten en vernieuwingen hebben bedragen f 1358,16. Bruggen en Duikers. Deze zijn de navolgende 1. de IJsselbrug, 2. de brug over den Berkelmond aan de ljsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat, 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de Binnengracht bij de Halve maanstraat, 8. de brug over de Binnengracht tusschen den Boomp- jeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 38