64 de volle lengte vervangen ;door een nieuw eivormig riool, diameter 30 X 45 c.M. Verwerkt werd aan de verschillende wegen 480 M3. basaltslag, 75 M3. grint, 49 M3. grintzand, 60 M3. klinkerpuin, 70 M3. sintels. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel binnen de stad werd naar behooren schoongemaakt en schoongehouden. De waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst „Landerijen" zijn de volgende De Oude IJssel, de Hoendernesterbeek, de Voorston- denschebeek, de Oekenschebeek, de Polbeek, de War- kensche beek of Onderlaatsche laak, de Vierakkersche- beek of Laak, de Leestenschebeek, de Helbergerbeek, de Waterleiding of Laak over den Marsch, en die over de Uiterwaarden, en de Laken en uitwateringen buiten de voormalige, Lare-, Spittaal- en Nieuwstadspoorten, alsmede die op den Overmarsch. Zij verkeeren over het algemeen in goeden toestand. De Laak over den Marsch beneden den Heiduiker werd over een lengte van 450 M1. uitgediept en waar noodig verbreed de Laak loopende door de Groote en Kleine Moesmate, de Leestenschebeek, en de Hel bergerbeek, werden uitgediept. De lengte daarvan bedroeg 1500 M1. 65 Een gedeelte van de Polbeek, waarvan de oevers waren stuk gedreven, werd opnieuw onder profiel ge bracht, en ter voorkoming van stukdrijven door den stroom, van een zinkstuk, kribwerk en puinbestorting voorzien. Het gedeelte Polbeek gelegen tusschen de Noord en Oostveenschebrug, werd geheel uitgediept en ver breed, de taluds met blokzoden opgezet, en met den uitkomenden grond aangevuld; door deze uitdieping en verbreeding, is een betere afwatering van de weilanden de Groote Koppelen verkregen. De lengte van dit werk bedroeg ruim 1800 M1. Verder werden nog uitgediept over een lengte van 1200 M1. de laken in de Kijfsdijken, en die van de Groote Koppelen, waardoor een betere afwatering van de lage gronden werd verkregen. De overige beken en uitwateringen werden twee, enkele zelfs driemaal gesneden en schoongemaakt, waardoor een geregelde en spoedige afwatering, van de daar langs en boven gelegen gronden verzekerd bleef. Het gedeelte Voorstondenschebeek langs de Holl. spoor gelegen, en daarbij in onderhoud, werd vol doende schoongemaakt en op diepte gehouden. De onderhoudskosten hebben bedragen f 1369,08ll3. Sluizen en Stuwen. Deze zijn de volgende 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk, 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering van de Oekensche beek,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 35