62 D. Puin- en Sintelwegen. a. In onderhoud bij Gemeentewerken. 1. de weg over den Houtwal, 2. de Marschwegen, 3. de weg naar Helbergen tot de brug over de Beek, 4. de Zwarte weg, van de Vijfmorgenstraat over het Hooge West naar den Vierakkerweg, 5. de afweg naar de Waarden, van den Kanonsdijk tot aan de losplaats, 6. de weg naar de „Smeerkamp" tot aan de ge meentegrens, 7. de weg naar de oude mestplaats, 8. de weg langs de touwbaan in de Hoven. De verschillende wegen werden naar behooren onderhouden. b. In onderhoud bij den dienst Landerijen. 1. de wegen over de Mulderskamp, 2. de weg naar Tonden van den straatweg naar Apeldoorn tot aan de brug over de beek, 3. de weg over het „Helbergen", 4. de weg over het bouwland Berg en Daal. 5. de melkweg naar de Ossenwaarden, 6. het voetpad naar Tonden, van den Staatsspoorweg tot den vonder, 7. de wegen over het „Erve den Brink", 8. de weg naar de Kijfsdijken, 9. het Lijnpad langs den IJssel, 63 10. de landweg langs den Vliegendijk, 11. de weg en het voetpad naar het Ooije, 12. het Omloopstraatje, 13. de wegen over de Lunette het Wambuis. Van deze wegen hadden de weg over het Helbergen en een gedeelte van het Lijnpad nog al geleden door den hoogen waterstand, waardoor een gedeelte der taluds en den kruin was Iosgespoeld en afgeslagen. De beschadigde gedeelten werden opnieuw hersteld en verhard; daarvoor was noodig 10 M3. vette grond, 30 M3. steenpuin, 15 M3. geklopte klinkerpuin en 60 M3. sintels. De overige wegen werden in hoofdzaak onderhouden door ze geregeld op te ronden en te verharden met geklopte klinkerpuin en sintels. In het geheel waren daarvoor noodig 40 M3. geklopte puin, 25 M3. steen puin en 120 M3. sintels. De steenpuin werd verkregen van de stortplaats en de sintels van de Gasfabriek en Waterleiding. De onderhoudskosten hebben bedragen f 548,29. De Coehoornsingel, van den Overweg tot aan de Politiepost aan den Deventerweg, werd over een op pervlakte van 1920 M2. van een nieuwe deklaag basalt slag voorzien en ingewalsd. In verband hiermede werden de koplagen en goten langs dien weg opnieuw gestraat. Een gelijke behandeling onderging de Berkel- singel van den Coehoornsingel af tot aan het Hage- poortplein, over een oppervlakte van 2582 M2. Het spuiriool tusschen de gracht om het ziekenhuis en de Buitengracht bij het politieposthuis werd over

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 34