58 vloeren, die niet aan de vereischte dikteafmetingen voldeden, uitgebroken en door 28 m.M. dikke vloeren vervangen. Van een perceel aan den Berkelsingel werd de on- dergrondsche geasphalteerde ijzeren buis, dienende tot overstort van een beerput, welke buis van kleiner diameter was dan daarvoor was voorgeschreven door een wijdere buis vervangen. Pompen. Waar noodig werden deze hersteld en opnieuw ge verfd. De ijzeren pompkasten op de markten werden geheel afgebikt en van nieuwe bouten voorzien. Er zijn 15 openbare pompen, als volgt geplaatst: 1 in de Waterstraat, 1 in de Kuiperstraat, 1 op de Zaadmarkt, 1 op de Houtmarkt, 2 op de Groenmarkt, 1 in de Vaaltstraat, 1 in de Broederenkerkstraat, 1 in de Heukestraat, 1 in de Bakkerstraat, 1 in de Kreynckstraat, 1 op de Nieuwstad, 2 in de Laarstraat, 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder 5 standpijpen op de waterleiding, te weten 2 in de Laarstraat, 1 op het Vischpoortplein, 59 1 aan de Noorderhaven, 1 aan de ljsselkade. Straten, pleinen en riolen. Het onderhoud van de verschillende bestratingen bestaande hoofdzakelijk in het ophalen van verzakte sleuven boven kabels of andere ondergrondsche leidin gen, geschiedde zoo goed zulks mogelijk was. Waar noodzakelijk, werd de bestrating langs de tramlijnen gelicht, terwijl verder de slechtste gedeelten werden herstraat. Het lichten der bedoelde sleuven of het straten boven nieuw gelegde kabels brengt veelal aan zienlijke kosten met zich. Meermalen gebeurt het toch, dat, wanneer in de straat gebroken wordt, geheele vernieuwing van het bestratingsmaterieel noodzakelijk is. Op de volgende plaatsen werden de klinkerbestra tingen gedeeltelijk vernieuwd Badhuisweg, Lange Hofstraat, Beekstraat, Diezerstraat, Lievevrouwenstraat, Coehoornsingel, Deventerweg, Warnsveldsche weg, Buitensingel en in de Laarstraat, terwijl de vernieuwing en gedeeltelijke herstrating van de Polsbroek werd afgewerkt, en een nieuwe klinker straat werd gelegd in de David Evekinkstraat bij school I. De keibestrating op den Warnsveldschen weg werd gedeeltelijk herstraat of door nieuwe keien vervangen. Aan een en ander werd verwerkt 1544 M2. nieuwe klinkerbestrating en ongeveer 250 M2. nieuwe keibe strating. Bovendien had belangrijke herstrating van de veldkeienbestrating op de loswallen langs de ljsselkade

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 32