56 10. School I aan de David Evekinkstraat. 11. De Gynmastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. De lokalen voor de Rijksnormaallessen boven school G in de Waterstraat. 13. De Hoogere Burgerschool met portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende clavigers woning aan het 's-Gravenhof. De bestaande beschoeiing langs de gracht bij de Bewaarschool op den Paardenwal werd vervangen door een keermuur van beton. Van School E in de Polsbroek werd het bestaande zinkenplat boven de gang vervangen door een mastiek- dakbedekking. Het hek langs de plaats van die school werd geheel vernieuwd. In School F werden twee glaswanden vervangen door steenen separatiewanden en in verband hiermede de klasse-indeeling ten opzichte van het invallend licht gewijzigd. In school H werd al het binnenverfwerk hersteld en opnieuw geverfd. Het buitenverfwerk van School I aan den Paardenwal onderging eenzelfde behandeling. Van School H werden 8 stel binnentrekjalouzieën veranderd tot buitentrekjalouzieën ter wering van over dadige zonnehitte. In School E werd eenig nieuw meubilair geplaatst. Ingevolge besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 3 Augustus 1915, 2e afd. No. 2580, werd over gegaan tot het inrichten van een lokaal van School I ten behoeve van een zevende leerjaar. 57 De aan de gemeente toebehoorende meubelen ten dienste van de lessen voor de Burgeravondschool en de Gemeentelijke Teekenschool, welke meubelen zijn geplaatst in het gebouw der ambachtsschool, verkeeren in goeden toestand. Voor de Hoogere Burgerschool werden twee nieuwe kasten geleverd, waarvan een voor de Directeurskamer en een voor het scheikundelokaal. De privaten en urinoirs op het gymnasium werden van waterspoeling voorzien, terwijl in de keuken van den claviger een nieuwe houten vloer werd gelegd. Verder werd van de verschillende scholen het mede gebruik tijdelijk toegestaan aan verschillende ver- eenigingen. Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende het jaar 1915 werden 96 vergunningen verleend voor het bouwen of verbouwen van perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, waaronder, 7 aanvragen voor geheel nieuwen bouw, 16 aanvragen voor verbouwing, waaronder 2 voor geheele afbraak en weder opbouw, 15 aanvragen voor het maken van een afvoer van huis- en hemelwater op gemeenteriool, 34 aanvragen voor het doen van kleine herstellin gen, en 11 aanvragen voor het aanbrengen van zonnescher men e.d. In perceel Laarstraat 63a werden de nieuw gelegde

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 31