54 ramen vernieuwd, terwijl het binnenverfwerk van de beide politieposten werd hersteld. In het bureau financiën ten gemeentehuize werd een geheel nieuwe vloer gelegd en een nieuwe loketkast geplaatst. In de raadzaal werden eenige bovenlichten venti- leerbaar gemaakt. Aan een particuliere woning aan den weg naar Laren werd, met toestemming van den eigenaar van het perceel, den Heer E. F. J. van Bruggen, een luifel aangebracht waaronder twee brandladders werden geplaatst. Het houten urinoir op de Nieuwstad bij de manége werd vervangen door een twee persoons ijzeren urinoir op steenen voet. Het urinoir op het 's-Gravenhof voor het nieuwe telegraafkantoor werd opgeruimd. De gemeentespoeling, liggende voor een brandgang aan de Beekstraat, werd naar aanleiding van ingekomen klachten over verontreiniging, buiten gebruik gesteld. De loods in gebruik bij den reinmaker werd van het Hoogewest overgeplaatst naar het terrein van de gemeentereiniging. De aanwezige kachel in de douaneloods op het emplacement van het goederenstation van den Staats spoor werd op verzoek vervangen door twee vul- kacheltjes, onder beding, dat het aanmaken en stoken dezer kachels niet voor rekening van de gemeente geschiede. Het dokterskamertje in het gebouw, waarin ook de militiezaal, werd ingevolge besluit van Burgemeester 55 en Wethouders d.d. 5 October 1915, afd. A/Z, No. 3270, tijdelijk aangewezen ten dienste van de schoolartsen voor het medisch onderzoek der kinderen van de openbare scholen. Torens. De toestand van den R. C. Kerktoren blijft onvol doende De toegestane gelden voor onderhoud lei bedekking werden hieraan besteed. Waar deze her stelling slechts plaatselijk is, blijft de toestand voor de omgeving, het mogelijk afwaaien van leien in aan merking genomen, niet zonder gevaar. De wijzerborden van het uurwerk op den Wijnhuis toren werden geverfd en de cijfers en minuten opnieuw verguld. De bliksemafleiders op de torens werden éénmaal beproefd en in goeden toestand bevonden. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende 1. De Bewaarschool op den Paarden wal. 2. De Bewaarschool in de Hoven, met woning voor onderwijzeres. 3. School A, hoek Lombardsteeg en Oude Wand. 4. School B/C, aan de Gasthuisstraat. 5. School D aan den Tadamasingel. 6. School E in de Polsbroek. 7. School F in de Hoven. 8. School G in de Waterstraat. 9. School H aan den Louise Singel.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 30