50 De opbrengst van hooigras en naweiden was f410, en van de haver met het ondergras en de klaver f 314,te zamen dus f 724,—. Het vorige jaar was de opbrengst van deze gronden f 474,dus dit jaar na de verbetering f 250,— meer of ruim 50%. De totale kosten met inbegrip van bemesting, bezaaiing, met de bijkomende werken, hebben bedragen f 2055, zoodat ruim 12% van de verwerkte gelden is verkregen. Omschrijving van de wijze van uitvoering van de grondwerken op het Oostelijk deel 4e kloot van de Nieuwe Rijswaard. De werkzaamheden aan deze gronden waren de navolgende Het uitdiepen van de afwateringssloot, het opzetten der taluds met blokzoden en het maken van twee nieuwe drinkplaatsen voor het vee waarvan de toe gangen van een klinkerbestrating werden voorzien. Verder werd het hooge gedeelte van deze weide afgegraven en wel zoo dat de bovengrond met de graszoden op de weide bleven en in de uitgegraven putten werden verwerkt. De ondergrond werd naar de lage moerassige gedeelten vervoerd, alsmede voor het dempen van slooten en hollen gebruikt. De ge middelde ophooging bedroeg 70 cM. Voorheen lagen deze lage gronden als riet- en strooiselland op 4,65 tot 4,CO M. -f- N.A.P. en hadden een geringe opbrengst, daar deze een groot deel van het jaar onder water stonden. Thans ligt het opge hoogde gedeelte met hoogte van 5.50 M. N.A.P. 51 aan de afwateringsloot en sluit met een helling van cM. per M. aan bij het lijnpad, hetwelk een hoogte heeft van 6,30 M. N.A.P. De weide komt daar door onder een flauwe helling te liggen, afwaterende naar de middensloot. Tengevolge van den hoogen waterstand, kon een en ander niet geheel worden afgewerkt. B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren 1. Het gemeentehuis. 2. Het kantorengebouw Lange Hofstraat No. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken, b. gemeentereiniging, c. gemeentelanderijen, d. controle belastingen. 3. De woning van den concierge van het gemeen tehuis aan het Kerkhof. 4. Het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militiezaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen, het consultatielokaal van den gemeentegeneesheer en de woning van den tweede bode. 5. De boterhal met bijbehoorend waaggebouw. 6. De Vischmarkt. 7. De Veemarkt aan de Havenstraat. 8. Het Wijnhuis, waarin beneden het bureau van politie met de wachtkamers en de arrestanten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 28