48 Omschrijving van de wijze van uitvoering der werkzaamheden op de voormcdige stortplaats bij de Varkensweide aan den Warnsveldschen weg. De werkzaamheden werden uitgevoerd op de vol gende wijze Ten eerste werd de afweg naar de stortplaats alsmede de oude afweg naar de Varkensweide afgegraven, en de afkomende puin en grond over het op te hoogen terrein gelijkelijk verdeeld. Daarna werd het geheele terrein op hoogte gebracht, gelijk aan de hoogte van het bouwland der Gasthuiskamp, met grond gedeeltelijk van een af te graven gedeelte der Gasthuiskamp, en vervolgens met vetten grond van den bedekten weg bij de Varkensweide. Het talud langs den weg en van het opgehoogde terrein werd met graszoden belegd, bezand en vastge- klopt, het talud tegen de Varkensweide werd ingezaaid met gras- en klaverzaad. Verder werd een laag gedeelte van de Varkensweide en een gedeelte van de sloot langs de Gasthuiskamp opgehoogd, gedeeltelijk met grond van het afgegraven gedeelte van de Gasthuiskamp, en daarna het terrein met vetten grond van den bedekten weg op voldoende hoogte gebracht. De opgehoogde stortplaats werd voor volkstuintjes bestemd, en het overige gedeelte, na eerst bemest en met haver en graszaad te zijn bezaaid bij de Varkensweide aangetrokken. De opbrengst van haver, met het nagras bedroeg van dit gedeelte f 93,De kosten van bewerken, bezaaien en bemesting hebben bedragen f 410,— zoodat nog ruim 22 49 van de verwerkte gelden werden verkregen, de grootte van dit terrein is ongeveer 1/4 H.A. Omschrijving van de wijze van uitvoering van de grondwerken in de Ruiterdijksche weiden aan den Vierakkerweg. De werkzaamheden werden uitgevoerd op de vol gende wijze Langs de Zuid-oostzijde werd een geheel nieuwe sloot gegraven ter lengte van 250 M.met den uit komenden grond werd de oude scheidingssloot gedempt en het daarlangs gelegen lage terrein opgehoogd. De sloot langs den Vierakkerweg werd geheel opgegraven en genormaliseerd, alsmede de sloot aan de Noord westzijde van deze weide. De daaruit komende grond werd gebruikt voor het opzetten der taluds en voor ophooging van de daarlangs gelegen laagten. Verder werden hooge gedeelten in de weide gelegen afge graven en daarmede de lage en moerassige gedeelten opgehoogd. De gemiddelde ophooging daarvan be droeg 50 cM. Aangezien de oude drinkplaatsen voor het vee ge dempt waren, werden aan de laak twee nieuwe drink plaatsen gemaakt en de toegangen van een klinker bestrating voorzien. Na afwerking van het geheel, werd de weide bemest met kunstmest en de opgehoogde en afgegraven ge deelten bezaaid met haver, gras- en klaverzaad, geëgd en gewalst. De verbeterde oppervlakte bedroeg ruim 21/2 H.A.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 27