46 het werk gereed was. In het geheel werd op die weide verwerkt 3570 M3. grond, als loon werd uitbetaald 15 cent per uur; de geheele kosten hebben bedragen met aankoop en huur van materiaal f 1750,—, zoodat de kosten per M3. grond waren ruim f 0,49. De kosten van aankoop van gras-, klaverzaden, en haver alsmede bewerking en bezaaiing van den grond hebben bedragen f 305,—, waaronder ook de bemesting is begrepen, zoodat totaal voor dit werk is uitbetaald f 2055. Indien het werk aanbesteed was geworden zouden de kosten van dit werk minstens 1/3 minder zijn geweest, en van het ophoogen der stortplaats minstens 2/3 minder. 47 Verslag omtrent uitgevoerde grondwerken op het Oostelijk deel 4e kloot van den Nieuwen Rijswaard, overeenkomstig het werkplan ter verbetering der Landerijen. De in het vorige verslag reeds vermelde verbetering van den 4en kloot van de Nieuwe Rijswaard betrof toen het Westelijk deel, thans is een begin gemaakt met de verbetering van het Oostelijk deel. Op 30 September werd voor genoemd grondwerk inschrijving gehouden, de uitslag daarvan was dat Johan Bouwman (grondwerker in de Hoven) het laagste had ingeschreven en wel voor de som van f 1287, aan wien het werk werd gegund. Op den 11 en October werd met het werk begonnen met 7 man en werd het met bekwamen spoed voortgezet. Er moesten verwerkt worden ruim 5000 M3. grond. Het uitdiepen der afwateringsloot, en het maken van twee drinkplaatsen was eveneens onder het werk begrepen. Tengevolge van den hoogen waterstand begin December moest het werk gestaakt worden, ongeveer 2/3 deel van het werk was toen gereed. In het geheel was er met 7 man 307 dagen gewerkt, waarvoor is uitbetaald f 693,—. Voor huur van spoor en kipwagens gaat daar af f 42,— zoodat een zuiver loon overblijft van f 651,— zoodat per dag en per man verdiend is ruim f 2,1 lx/2- Er werd gemiddeld 9 uur per dag gewerkt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 26