44 Verslag omtrent uitgevoerde grondwerken bij wijze van werkverschaffing aan werkloozen in deze gemeente, overeenkomstig het werkplan ter verbetering der Landerijen. Overeenkomstig het door Burgemeester en Wethou ders bij hun schrijven van 12 Mei 1911, No. 36, aan den Raad aangeboden werkplan, is bij Raadsbesluit van 8 November 1915, voor verbetering der Lande rijen toegestaan, voor den dienst 1915, een bedrag van f 5000. Dit bedrag werd aangevuld met f 4100, zijnde het overschot van de het vorige jaar beschikbaar gestelde som voor werkverschaffing, zoodat voor dit jaar f 9100 beschikbaar was voor verbetering der Landerijen. Ten einde de in het vorige verslag reeds genoemde grondwerken uit te doen voeren door werkloozen werd in overleg met de commissie van bijstand voor de landerijen, begonnen met het afgraven van den afweg naar de voormalige stortplaats aan den Warns- veldschen weg, benevens den afweg naar de Varkens weide met den afkomenden grond enz. werd de stortplaats opgehoogd, en daarna met vetten grond van den bedekten weg op de zelfde hoogte gebracht als het bouwland van de Gasthuiskamp. Het werk kwam dit voorjaar geheel gereed. De oppervlakte van 45 het op te hoogen gedeelte bedroeg ruim 3000 M2. Aan arbeidsloonen is hiervoor uitbetaald f 1866,40. Aangezien het meerendeel der werklieden geen grond werkers was, vorderde het werk slecht, daarom werd met eenige van de beste werklieden overeengekomen, voor 20 cent per kipwagen grond, het terrein op hoogte te brengen. In het geheel werden vervoerd 2788 kipwagens grond, waarmede ook een laag gedeelte van de Varkensweide is opgehoogd, dit vorderde een uitgave van f 557,60 per dag en per man werd ver diend f 2,32. 240 dagen is daaraan gewerkt. Voor het op hoogte brengen van de stortplaats was noodig 1353 M3. en voor ophooging van een laag gedeelte der Varkensweide met inbegrip van het aanvullen van het talud langs den weg 1004 M3. In het geheel is verwerkt 3050 M3. waarvoor is uitbetaald f 2424,—, zoodat de kosten per M3. grond zijn geweest ruim f 0,79. Toen het werk in Mei gereed was, besloot de Raad het hooge gedeelte voor volkstuintjes te bestemmen, en het lage gedeelte bij de Varkensweide aan te trekken. De totale kosten met inbegrip van bezaaiing van het lage terrein, het toezicht, de bemesting, de huur van spoor, en de aankoop van materiaal, hebben bedragen f 3038, Met de uitvoering van de verbetering van de Ruiter- dijksche weiden, reeds in het vorige jaar begonnen, werd dit jaar voortgegaan, eveneens met werkloozen. In het begin van het jaar kon tijdens den hoogen waterstand niet doorgewerkt worden, half Februari kon men weer beginnen zoodat men begin Juli met

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 25