36 De brug over de laak in de Weezenrooi werd van een nieuw bovendek voorzien. De overige bruggen werden goed onderhouden, geleerd en de noodige herstellingen aangebracht. De afrikking langs de Marschweide. het Helbergen, de Varkensweide en langs de Schietbaan, alsmede de hekken, werden goed onderhouden. Langs de Beugelwaard werd over een lengte van ruim 300 M. een geheel nieuwe afrastering gemaakt, daarvoor werden gebruikt oude spoordwarsliggers voor palen en als afrikking ijzerdraad; de palen werden met Carbolineum bestreken en geteerd. Van losslaan door golfslag bij hoogen waterstand had men geen last meer, daar de palen in den grond van kruishouten werden voorzien. De steenenvloer in de woonkamer op het erve „den Brink", werd vervangen door een houten vloer. Voorts werd hier uitgevoerd het veranderen en vernieuwen van den schoorsteen beneden en eveneens het verven van het buitenwerk van het gebouw. Een en ander werd uitgevoerd vanwege den dienst Gemeentewerken. Met de bemesting van hooiweiden werd geregeld voortgegaan. Ook een gedeelte van de koeweiden op het „Helbergen" werd dit jaar bemest met ier en dunne beer. De navolgende weiden werden dit jaar bemest met kunstmest, dunne beer, ier en kalk. De 5e kloot van de Kijfsdijken, het le en 2e per ceel 7e kloot van de Kijfsdijken, de Lage Ossenwaard, een gedeelte van blok 17, 18, 35 en 36 op den Marsch, 37 een gedeelte van de Beugelwaard, de 9e en 10e kloot van de Varkensweide aan den Vierakkerweg. Met ier en dunne beer werden bemest een gedeelte van de koeweiden op het „Helbergen", de le kloot der Pagematen, de Groote en Kleine Weezenrooi en een gedeelte van den le kloot van het Zwanenvlot en van Het Slag voor 't Hekken. De uitkomsten waren in beide gevallen zeer goed. De navolgende staten geven een overzicht van de verdeeling en uitstrooiing der meststoffen over de perceelen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 21