Bijlage Nö. 24 een ziekenrijtuig, een brancard, een lijkenwagen, een Torrensdésinfector, een Flügge een amor.iakverdamper, vijf Aesculaaplampen, een groote sproeier, twee kleine sproeiers, kisten, kleeding, uitrusting, enz. Overzicht der werkzaamheden. Zooals in den aanvang van dit verslag reeds gezegd werd, werden er 66 ontsmettingen meer uitgevoerd, dan in het voorafgaande jaar. Er wordt steeds getracht zoo spoedig mogelijk aan de aanvrage om ontsmetting te voldoen. Ook werden steeds direct alle noodige maatregelen genomen, zoodra een geval van besmettelijke ziekte werd aangegeven, welke meestal bestaan in het plaatsen van extra privaat- tonnen, het medenemen der kleeden en matten, om te ontsmetten en te kloppen, enz. Met erkentelijkheid moet hier gewag gemaakt worden van de medewerking der geneesheeren, die steeds nadat door hen een geval van besmettelijke ziekte wordt geconstateerd, onmid dellijk den Ontsmettingsdienst kennis daarvan geven. Er waren dit jaar meer roodvonk- en typhusgevallen, terwijl de mazelen zich zeer uitbreidden. Ofschoon aangifte hiervan verplichtend is, behoeven voor de ge vallen van mazelen geen bepaalde maatregelen geno- Bijlage Nö. 25 men te worden. Administratief vorderen zij echter dezelfde werkzaamheden, als de andere gevallen van besmettelijke ziekten, zoodat zij op dat punt bizondere drukte veroorzaakten. Aangifte van besmettelijke ziekten. Naam. Gevallen, diphteritis 7 roodvonk 16 febris typhoïdea 9 mazelen 158 Totaal 190 Ontsmettingen binnen de gemeente. Won ingontsmetting bij diphteritis 8 maal. roodvonk 8 febris typhoïdea 11 tuberculose. 17 scabies 1 kanker 1 onrein 1 waterpokken 1 meningitis 1 onbekende ziekten 1 50 maal. Schoolontsmetting bij roodvonk1 Overbrengen 51 maal. J) yy V yy yy yy yy yy yy yy yy yy yy yy yy yy yy yy

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 218