Bijlage N. 10 Hierbij zij opgemerkt, dat in de wintermaanden vaak van de sproeiwagens gebruik gemaakt wordt, om vettige straten schoon te spoelen. Graswieden. Het wegmaken van onkruid in straten en pleinen geschiedt nog steeds door grasdoodend vocht. Hierbij kan opgemerkt worden, dat elk jaar minder van dit middel gebruikt wordt, omdat op de behandelde plaatsen weinig of in het geheel geen gras meer opkomt. Sneeuwruimen. Er behoefde dit jaar weder weinig uitgegeven te worden voor sneeuwruimen. Den 31 en Januari werd er met 36 losse arbeiders gewerkt, wat eene uitgave vorderde van f 60,921/2. Putscheppen. Met de drie ijzeren modderwagens wordt op af doende wijze in het schoonhouden der straatkolken voorzien. Klachten werden niet vernomen, herstel lingen werden ten spoedigste door de zorg van Ge meentewerken uitgevoerd. Het uitscheppen van zinkputjes voor particulieren neemt voortdurend toe, waardoor de reinheid van steegjes, achteruitgangen, grachtkanten en pomproosters niet weinig bevorderd wordt, omdat men voor de uit Bijlage N. 11 die putjes komende vies stinkenke stoffen gewoonlijk geen stortplaats weet, waardoor ze gewoonlijk op ongeoorloofde plaatsen terecht komen, wanneer deze putjes door particulieren geschept worden. Wanneer men zich bij de Gemeentereiniging abon neert, gebeurt het scheppen niet alleen regelmatig, maar men vrijwaart zich zoodoende tevens voor het in aanraking komen met de politie-verordening. Ophalen van slachtafval. Het vervoer van het slachtafval, dat thans door het in gebruik nemen van ijzeren wisseltonnen, die met een met gummirand sluitende deksel luchtdicht zijn gesloten, reukeloos kan plaats hebben, blijkt nu vrij goed te zijn. Ook de grootere slagerstonnen bleven goed voldoen, hoewel hiermede thans nog niet in de behoefte is te voorzien. De export is zoo enorm toegenomen, dat tijdelijk gebruik gemaakt wordt van vaten, om zoo doende toch een tijdig weghalen van het slachtafval te kunnen behouden. Openbare urinoirs en privaten. Aan het schoonhouden der openbare urinoirs en privaten wordt steeds de noodige zorg besteed; zij worden echter nog zeer dikwijls misbruikt voor be hoeften, waarvoor zij niet zijn opgericht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 211