34 aanschrijving ontvingen hun hoeveelheid rogge die ze geteeld hadden op te geven, zij niet minder H.L. konden opgeven dan geoogst waren. Bij de groote verpachting van weilanden aan de Veluwsche- en Graafschapschezijde d.d. 27 November gehouden, was de opbrengst van de Veluwschezijde 12% en van die aan de Graafschapschezijde 27% per H.A. hooger dan van de vorige verpachting. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders werd de pacht verhoogd van het weiland in gebruik bij de Gemeentereiniging, zijnde de Ie Kloot der Pagematen en de Groote en Kleine Weezenrooi, van f 436 op f 500 per jaar. Nog werd dit jaar verpacht de visscherij in de Stadsgrachten, Ouden IJssel en Hoendernesterbeek, voor den tijd van 6 jaren. De opbrengst was f 570,— tegen f 238,76 bij de vorige verpachting. De verhooging van de zomerkade langs het lijnpad kwam dit jaar geheel klaar. Met het uitdiepen en opgraven van slooten en greppen voor een betere afwatering der lage gronden ging men geregeld door. In de weiden de Lentjes, de Tigchelkuilen, de Kijfsdijken, de Ruiterdijksche weiden en in de Berkelweiden, werden over eene lengte van 3800 M1. slooten en greppels opgegraven. De uitgegraven grond werd over de laagten verdeeld en fijngeëgd. Met het loseggen van hooiweiden werd ook geregeld voortgegaan, met zeer goede resultaten; de structuur van den grond werd daardoor veel ver beterd. Op de stortplaats aan de Vijfmorgenstraat was ge- 35 regeld 1 man werkzaam. De uitgezochte steenpuin werd op hoopen gebracht om later voor de wegen of voor de kribwerken te worden gebruikt. De jonge peppels en wilgen in de landerijen, werden voor zooveel noodig gesnoeid. Langs de Kijfsdijken, de Polweiden en de Zwartinkhorst werden jonge peppels geplant, te zamen 120 stuks. Met het onderhoud van de doornenhagen langs de weilanden werd geregeld voortgegaan. Langs de Marschweide blok No. 5, 7, 26, 28 en 29 en de Polweiden en Beugelwaard, werden doornenhagen uitgehakt en ingebonden de afkomende doorns, met het bovengenoemde snoeihout, werden publiek verkocht. De totale lengte van deze bewerkte hagen bedroeg 2480 M1. De aangeplante twijg op de aanwassen tusschen de kribben op „Helbergen" groeide goed. De geldelijke opbrengst was dit jaar beter dan in 1914. De toegangswegen naar de landerijen, de uit- en overwegen in de hooiweiden en in de strooisellanden, werden geregeld geslecht en opgerond en waar noodig met geklopte puin en sintels verhard in het geheel was daarvoor noodig 135 M3. puin en sintels en 30 M3- geklopte klinkerpuin. De duikers in de landerijen, onder overwegen en keerdammen gelegen, werden geregeld nagezien en goed onderhouden en zoo noodig vernieuwd. In de Ruiterdijksche weiden werden drie nieuwe duikers gelegd en op enkele plaatsen nieuwe cementen duikers gelegd, ter vervanging van de oude houten duikers.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 20