Bijlage N. 2 Personeel. Het personeel bestond op 31 December 1915 uit: 13 vaste werklieden, 8 vaste voerlieden, 1 vasten schilder, 1 tijdelijken hoefsmid-bankwerker, 1 tijdelijken timmerman, 1 tijdelijken werkman, 1 stalknecht, en 6 jeugdige werklieden. Dit personeel wordt telkens naar behoefte met losse arbeiders aangevuld. De werkzaamheden worden voortdurend met ijver door het personeel verricht. Dit jaar behoefde wederom geen enkele straf te worden opgelegd. Den 4en Januari overleed de hoefsmid-bankwerker W. J. UWLAND, nalatende eene vrouw met drie kin deren, die thans pensioen ontvangen. In zijne plaats werd tijdelijk aangesteld de hoefsmid bankwerker A. VAN RHEEDE. Door langdurige ziekte van twee werklieden en door opkomst van vier werklieden onder de wapenen voor de mobilisatie, was de post voor uitkeering vol gens het werklieden-reglement weder niet toereikend. Er werd volgens bedoeld reglement uitgekeerd: voor verlofdagen f 189 21 vrij wegens familieomstandigheden en militie 2058,72 ziekte en ongevallen 644,67*L Totaal f 2892,óO1/^ Bijlage N. 3 Aan de werklieden werden dit jaar weder verstrekt: twee blauwe kielen en broeken, een winterjekker, een pet en twee linnen sloven; aan enkelen bovendien nog wanten en klomplaarzen. Vooral in de minder gunstige jaargetijden blijkt telkens, dat het verschaffen van kleeding zeer nuttig is; bij slecht weer moet bij dezen dienst dikwijls de meeste arbeid verricht worden, zoodat de werklieden vaak doornat worden, waarbij het bezit van de ge- wenschte dienstkieeding dan eerst recht nuttig blijkt. De kleederen der werklieden zijn bij dezen dienst aan groote slijtage onderhevig en komen met de vuilste stoffen in aanraking, zoodat het noodzakelijk is, dat zij goed onderhouden en gereinigd worden. Dit kan echter alleen dan afdoende verkregen worden, wanneer die kleederen van gemeentewege worden verstrekt. Het dragen van dienstkieeding doet den werklieden bovendien veel beter de verplichting ge voelen, zich in dienst der Gemeente behoorlijk te gedragen en de te verrichten werkzaamheden goed uit te voeren. Inrichtingen, De in het jaar 1914 gemaakte hooibergplaats blijft goed voldoen en biedt voldoende ruimte. Aan de bovenzijde zal het echter noodig zijn een gedeelte dicht te maken voor het inregenen. De wagenbergplaats kwam dit jaar geheel gereed, alsmede de schilderswerkplaats. Zij voorzien uitstekend in de reeds lang gevoelde behoefte naar een betere

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 207