Bijlage L. 16 Oven No. II had op het oogenblik, dat met de ver nieuwing werd begonnen 1342 vuurdagen en kwam dit jaar niet weder in gebruik. IV. Cokesgasinrichting. In de maand Juli werd de vuurvaste voering van den generator vernieuwd, zoodat gedurende drie weken niet gewerkt kon worden. Tevens werd een nieuwe rooster aangebracht. De blowers werden afwisselend gebruikt en werkten evenals het toestel uitstekend. V. Condensatie en Zuivering. De condensatie- en zuiveringtoestellen werden, voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig' zijn, afwisselend gebruikt. Zij verkeeren in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden. Nieuwe zuiveringsmassa werd dit jaar niet aange kocht en oude niet verkocht. In het volgende jaar zal echter nieuwe moeten worden aangekocht, omreden de massa minder werkzaam wordt tengevolge van het hooge zwavelgehalte. Dientengevolge is het biauw- gehalte gering, zoodat de opbrengst niet hoog zal zijn De inrichting om de lucht uit de kisten te verwij deren, blijft goed voldoen. VI. Kolenlosinrichting. De geheele inrichting werd behoorlijk onderhouden De weeginrichtingen werkten naar behooren. Bijlage L. 17 VII. Stoomketels. Met het stoken van bries en cokes werd doorgegaan en blijft dit goed voldoen. Evenals in de generatoren werd geen buitengewone last van slakvorming onder vonden. De ketels verkeeren in goeden staat. De oververhitter van ketel No. 2 is defect en zal deze grootendeels vernieuwd moeten worden. De firma J. Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken der ketels belast. VIII. Electrische Inrichting. De stoomwerktuigen en de dynamo's werden afwis selend gebruikt. Deze en de accumulatorenbatterij blijven goed voldoen. De assurantie der batterij werd voor 10 jaar verlengd. Het olieverbruik voor de smering der stoomschuiven blijft even groot. Niettegenstaande nauwkeurig zorg wordt gedragen, dat de temperatuur in de schuifkast niet boven 200 °C. stijgt, blijft toch de schuif eenige slijting vertoonen. Het aantal motoren bleef 9 met 70.3 P.K. Stoornis in werking der motoren kwam niet voor en had hier aan alleen het gewone onderhoud plaats. Het toezicht bleef ook dit jaar opgedragen aan het „Bureau voor Werktuigkundige en Electrotechnische Adviezen" te 's Gravenhage. Aansluiting aan het net van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf wordt overwogen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 176