Bijlage L. 14 gemaakt werden, voldoen uitstekend. Het schoon maken brengt minder bezwaren mede, omdat een ruim gebruik van water kan worden gemaakt, zonder dat dit langs de muren in de benedenlokalen loopt. Hoewel meer dan in het vorige jaar, werd ook dit jaar door het personeel weinig gebruik gemaakt van de badgelegenheid, n.l. 91 keer, terwijl door vreemde werklieden, die aan ovens of stoomketels werkten, 30 baden werden genomen. Een gedeelte van de militairen, hier in garnizoen, bleef van de stortbaden gebruik maken. Door hen werden genomen 2424 baden, waarvoor door het Rijk f 60,60 werd betaald. De in het vorige jaar aangekochte ijzeren muts voor den schoorsteen van het eerste ovenblok werd in dit jaar aangebracht. Ia. Terrein en Haven. Het terrein werd goed onderhouden. De afrastering werd nog niet hersteld, doch zal dit het volgende jaar moeten geschieden. Aan de haven hadden geen bijzondere werkzaam heden plaats. II. Gashouders. Het verfwerk van de gashouders I en II bleef in goeden staat. Slechts op enkele punten kwam weer blauw te voorschijn, welke plekken goed werden af gekrabd en opnieuw gemenied. In den loop van het Bijlage L. 15 volgende jaar is het wenschelijk de klokken opnieuw te verven. De verf op de kuipen houdt zich goed. Met het ververschen van het water wordt geregeld doorgegaan. Naphtalineverstoppingen kwamen niet voor. De klokken en de kolommen van gashouder III werden dit jaar overgeverfd. Op enkele dwars- en langsnaden van dezen gashouder kwamen lekkages voor door het loslaten van klink nagels. Door het aanbrengen van ijzeren platen over de defecte plaatsen werden deze lekken gedicht. 111. Ovens. Dit jaar werd eindelijk oven No. II uitgebroken en vernieuwd. Van de andere ovens werden de retorten en de generatoren goed nagezien en voor zooveel noodig, in orde gebracht. De deksels met watersluiting blijven goed voldoen. De slakvorming in de generatoren was normaal ten gevolge van het geregeld verwerken van Duitsche en Engelsche kolen. Op 31 December waren beschikbaar 7 ovens met 63 retorten. Op dien datum hadden Oven No. I 419 vuurdagen. BI 1073 IV 1128 V 236 VI 1126 VII 395

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1915 | | pagina 175